Сам собі Мандрівник

Якщо бажаєш, щоб вийшло добре - зроби Сам

Кав’ярні Чернівців, які варто відвідати.

 

Більшість «кавоманів» знає, що їх улюблений напій потрапив до Європи зі Сходу та Африки, але на питання, яким чином він набув популярності серед європейців, відповісти можуть лише окремі ерудити. А відбулося це не так вже й давно, всього 320 років тому, під час останньої спроби Османської держави — однієї з наймогутніших тогочасних імперій — підкорити Європу.

У липні 1683 р. понад двохсоттисячне військо великого турецького візиря Кари-Мустафи за наказом турецького султана Мегмеда IV обложило столицю Австрійської імперії місто Відень, оборона якого складалася з 16 тисяч вояків графа Штаргемберга та 6 тисяч місцевих жителів. Після багатотижневої облоги в місті почався голод та виникли епідемії. Турецька артилерія спричинила численні пожежі. Серед віденців поширювалися розпач і паніка. Кур'єри, яких час від часу відряджали по допомогу, з різних причин не діставалися місця призначення. А тому Штаргемберг вирішив направити з листами про допомогу до австрійського імператора Леопольда І та князя Лотаринзького Карла когось із місцевих жителів, який знав би турецьку мову та звичаї й зумів пробратися через турецькі кордони. Вибір впав на одного з пересічних жителів австрійської столиці, такого собі Юрія-Франца Кульчицького, колишнього козака війська Запорізького, який відповідав переліченим критеріям.

Кульчицький блискуче справився з задачею і був щедро винагороджений: комендант вручив йому певну суму грошей та надав у власність будинок в одному з віденських районів, а вдячні віденці (згідно з іншою версією, це зробив сам король Ян III Собеський) дозволили Кульчицькому забрати з обозу переможеного візиря Кари-Мустафи всі запаси зерен кави (близько 300 мішків). Турецький воєначальник возив їх з собою у великій кількості, щоб зігрівати тіла й душі своїх воїнів перед битвами.

Спочатку Кульчицький розносив каву по вулицях міста у горнятках на таці, а згодом відкрив у подарованому йому будинку кав'ярню, де продавав порцію кави по крейцеру за філіжанку. Невдовзі смачний напій набув великої популярності серед віденців. Через деякий час за сприяння підприємливого українця в багатьох куточках міста почали діяти подібні заклади, а Ю. Кульчицький очолив окремий цех продавців кави.

………..так починалася знаменита віденська кавярня.

 

Grand Сafe Czernowitz

Кав'ярня належить до одного з тих затишних куточків, де можна відчути традиції та атмосферу XIX століття. У кожній лінії внутрішнього оздоблення, в кожному елементі інтер'єру відчувається подих позаминулого століття. Інтер'єр кафе зі склепінчастими стелями і справжніми вітражними вікнами оформлений такими антикварними речами, як телефон, працюючий патефон, робочий касовий апарат. Тут є ціла колекція гасових ламп і більше 100 видів австрійських цегляних клейм. Стіни прикрашають тільки справжні літографії, документи та банкноти. У закладі панує атмосфера часів Австро-Угорської імперії, коли дівчатам писали в альбоми вірші, а галантність і хороші манери цінувалися понад усе..

Кав’ярня пропонує 16 сортів кави власного обсмаження з різних країн світу, дуже смачний бельгійський шоколад і справжнє голландське какао «Cacao Van Houten». У меню представлені традиційні австрійські десерти - мигдальний торт «Естергазі» і шоколадний торт «Захер», виготовлені за оригінальними рецептами XIX століття, справжній віденський «Штрудель з яблуками», а також фірмовий кавовий десерт "Гранд Кафе".

Тел.: (372) 52-5222

http://www.grandcafe.org

вул. Кафедральна, 12, Чернівці. Координати: 48.287569, 25.938066.

 

Золотий Дукат

В кав'ярні «Золотий дукат» ви отримаєте не тільки філіжанку доброї чорної кави, ви можете отримаєте те, що не можна купити чи продати, що,отримавши, ви повернете світу - золоті дукати наснаги і творчості.

www.freshcoffee.com.ua

вул. Головна, 32, Чернівці. Координати: 48.291094, 25.934968.

 

GUSTO COFFEE, еспресо-бар

Довершений еспресо, вишукані чаї, апетитні солодощі. Сендвічі, салати та багато іншого. 3 зали. Ідеальне місце для зустрічі за чашкою кави та переговорів.

вул. Чайковського, 5, Чернівці. Координати: 48.294319, 25.934545.

 

Віденська кав'ярня

Віденська кав'ярня - один з найпопулярніших ресторанів Чернівців, дбайливо відтворює аристократичну атмосферу австрійської імперської епохи.  Камерна обстановка дворівневого залу підкреслена м'яким освітленням. Вишукані антикварні меблі і безліч старовинних речей в інтер'єрі.  Великий вибір напоїв на основі віденської кави. Штруделі за австрійськими рецептами. Фірмові страви: "Франц Йосип", "Ростбіф Черчилля".

вул. Ольги Кобилянської, 49, Чернівці. Координати: 48.286766, 25.938726.

 

 

Чернівці, Україна, цікаві місця, пам’ятки, що подивитися, де побувати, що відвідати в Чернівецькій області, поїздки, подорожі, тури Україною, самостійні поїздки.