Сам собі Мандрівник

Якщо бажаєш, щоб вийшло добре - зроби Сам

Пам'ятки Чернівців. Аптека-музей

Ця старовинна аптека розташована в центральній частині Чернівців на пішохідній вулиці Ольги Кобилянської та працює безперервно уже понад 100 років. Тут можна не лише прикупити ліків, а й зануритися в аптечну справу початку ХХ століття, побачити спиртометр 1902 року, сковорідку для приготування активованого вугілля, машинки для виготовлення пілюль та подрібнення масла какао, ваги, колби, піпетки та інше тогочасне аптечне приладдя.

Будинок, в якому знаходиться аптека, був зведений у неокласичному стилі в 1900 році, а, власне, аптека в цьому приміщенні функціонує з 1903 року. Після здійсненої у 1928 році реконструкції будинок набув свого сучасного вигляду.

До 2002 року аптека працювала собі як аптека, але якійсь світлій голові у міській владі спало на думку створити тут музей аптечної справи. Звернулися з закликом до громади і громада зібрала по комірчинах близько 90 артефактів, котрими тепер милуються відвідувачі старої аптеки. Офіційне відкриття музею відбулося у 2003 році.

Привертають увагу в аптеці старі меблі, котрі датуються 1903 роком виготовлення, які тільки перед відкриттям музею відреставрували, а до того вони вірно служили фармацевтам. Мало того, що вони гарні та витончені – вони ще неабиякі міцні.

Серед невеликих скульптур різних великих медиків, котрі прикрашають аптеку-музей, знайдіть скульптуру Гігієї – дочки бога лікарювання та богині здоров’я, та подякуйте їй за поняття гігієни. Світ завдяки їй став чистішим.

вулиця Ольги Кобилянської, 43, Чернівці. Координати: 48.287326, 25.938334

Розклад роботи:

·         понеділок – субота: 8.30 – 20.00;

·         неділя: 9ю00 – 17.00.