Сам собі Мандрівник

Якщо бажаєш, щоб вийшло добре - зроби Сам

Пам'ятки Чернівців. Обласний художній музей

Чернівецький художній музей розташований в унікальному будинку, котрий усім своїм виглядом каже – тут знаходиться музей, хоча спроектований та побудований в традиції віденської сецесії був для зовсім іншої установи – Буковинського ощадного банку. Зовнішнє оформлення та інтер'єри будівлі, виконані під час її спорудження у 1900 році, з плином часу майже не змінилися, і нині становлять частину екскурсійного огляду.

На фасаді будівлі виділений ризаліт з балконом на консолях та розкішним майоліковим панно над балконом на міфологічну тематику. В образах 12 богів зображено 12 найважливіших провінцій Австо-Угоррської імперії, які уособлювали її суть. Дві жіночі скульптури, котрі розміщені на даху над карнизом додають будівлі міфологічності. Всередині будівля також має виразний та цікавий інтер'єр.

Музей був створений у 1988 році на базі відділу мистецтв обласного краєзнавчого музею та діяв у недіючому на той час Святодухівському соборі. Експонати із фондів цієї установи склали основу колекції новоствореного закладу. Згодом музейну колекцію Чернівецького художнього музею поповнили пам'ятки, зібрані під час експедицій і твори, передані Дирекцією художніх виставок Міністерства культури України, а також благодійні дари музею від окремих митців і меценатів.

У свою теперішню будівлю музей перебрався у 1991 році. У 1996 році, після здійснення великого обсягу реставраційних робіт, було відкрито стаціонарну експозицію, що репрезентувала образотворче й культове мистецтво Буковини ХVІІ – 1-ї половини ХХ століть та орнаментальне мистецтво краю ХІХ – ХХ століть.

 В 2013 році був створений експозиційний розділ «Образотворче мистецтво середини ХХ – початку ХХІ століття». У колекції іконопису XVII—XX століть — твори народного та професійного іконописання, буковинські хатні образи та ікони на склі. У музеї зберігається рідкісна колекція буковинських народних килимів, понад 3 тисячі буковинських та гуцульських писанок, твори різьбярів по дереву.

площа Центральна, 10, Чернівці. Координати: 48.291774, 25.935009