Сам собі Мандрівник

Якщо бажаєш, щоб вийшло добре - зроби Сам

Пам'ятки Чернівців. Обласний краєзнавчий музей

 

20 виставкових залів музею, які належать до двох великих розділів: природи та історії, надають можливості цілісного осягнення Буковини, розуміння контекстів розвитку краю. До історичного відділу належать значні археологічні й етнографічні колекції, документи, матеріали й численні предмети з історії Буковини. До природного відділу належать експонати з геології, флори та фауни Буковини.

Багатим та цікавим є його нумізматичне зібрання і колекція зброї XVIII — XIX століть, а гордістю музею є зібрання творів образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва, основу якого складають ікони XVI — XVIII століть та колекція стародруків.

Перший музей для збереження історичних пам'яток Буковини був заснований у 1863 році,  проте у 1877 році був змушений припинити свою діяльність. Але найактивніша частина чернівецької громади відстояла своє право на крайовий музей, тому у 1892 році було створено новий музейний заклад, якому ставилися завдання з вивчення історії краю в археологічному, загально-історичному, мистецькому та природничому аспектах. Урочисте відкриття зібрання відбулося 14 травня 1893 року. В часи Першої та Другої світових воєн музей то розформовували, то створювали, то об’єднували з іншими музеями, то знов розганяли.

Вже після Другої світової війни музей було переведено до приміщення на вулиці О. Кобилянської, де він продовжує функціонувати нині, володіючи колекцією з понад 83000 предметів.

вулиця Ольги Кобилянської, 28, Чернівці. Координати: 48.288597, 25.937414.

Розклад роботи:

·         щодня 09.00 – 17.00;

·         середа – вихідний.