Хорватія. Інформація
Якщо ви запланували подорож до Хорватії, то нижченаведена інформація допоможе вам краще спланувати подорож та відвідати заплановані цікаві місця та пам’ятки Хорватії без витрати зайвого часу на місці. Адже на 80% успіх будь-якої закордонної самостійної екскурсії чи відпочинку в Хорватії зокрема, криється в ретельному плануванні та легкості орієнтації у країні.
Митні правила.
Митні правила Хорватії узгоджені зі стандартами і правилами країн Євросоюзу.Іноземна і національна валюта, а також чеки можуть вільно ввозитися і вивозитися іноземними громадянами, а також хорватськими громадянами, які мають вид на проживання в інших країнах, за умови обов'язкового декларування на митниці суми в еквіваленті 10 000 € і вище. Цінне професійне та технічне обладнання необхідно пред'являти на кордоні митнику.
В Хорватії діє компанія GlobalBlue. Тому фізичні особи, які не є громадянами ЄС, мають право на повернення ПДВ на товари, куплені в Хорватії, сума яких на одному рахунку становить не менше 740 кун (близько 100 €), при пред'явленні "податкового чека" (Tax freecheque) з печаткою митного управління при вивезенні купленого товару за кордон не пізніше 3 місяців з дати купівлі. За звичайні товари широкого вжитку повертається 15% вартості. Якщо Ви здійснюєте авіапереліт, то здійснити повернення ПДВ можна в аеропорту. Для цього знайдіть стійку компаніі GlobalBlue і надайте документи співробітнику. Якщо поїздка здійснюється наземним транспортом, то перед перетинанням митниці необхідно знайти службу контролю Tax free, надати співробітнику митниці документи і показати товари, що вивозяться. Співробітник митниці повинен у формі Tax free поставити печатку про вивезення товарів за кордон ЄС. Оскільки Хорватія зараз є членом Євросоюзу, то процедура митного оформлення відбувається на тій митниці, через яку здійснюється виїзд з ЄС.
Повернути гроші за чеком Tax free можна в Україні. Цим займається декілька банків, зокрема Правекс банк та Укрексім банк.
Перевезення домашніх тварин
Перевезення домашніх тварин через кордон можливий тільки за наявності необхідної ветеринарної довідки про стан здоров'я тварини, причому собаки і кішки повинні мати мікрочіп. Ввезення до п'яти домашніх тварин дозволене через прикордонні переїзди, які призначені для контролю за пересуванням певних видів домашніх тварин. Перевіз більшої кількості тварин повинен здійснюватися через прикордонні переїзди, в яких розташована прикордонна ветеринарна інспекція.
Коли ви подорожуєте зі своїм домашнім тваринам, ви несете за них повну відповідальність.
Коли ви привозите свого домашнього улюбленця до Республіки Хорватія, ви несете повну відповідальність за дотримання умов ввезення. Перевірте, чи ваша тварина вчасно щеплена, тобто чи вчасно було зроблене повторне щеплення (ревакцинація), чи був зданий аналіз на титр антитіл і чи є у тварини чинний паспорт або ветеринарний сертифікат. Якщо під час прибуття вашої тварини на прикордонний переїзд, на якому дозволено його ввезення, наведені вище умови не дотримані, то в'їзд тварині на територію Республіки Хорватія може бути заборонений, тобто тварина може бути повернута в країну, з якої вона прибула, або буде поміщена в карантин. Господар тварини бере на себе всі витрати, пов'язані з цими заходами.
Згідно з Правилами про ветеринарні умови з некомерційнго перевезення тварин, до домашніх улюбленців відносяться: собаки, кішки, лісові тхори з сімейства куниць, безхребетні тварини (крім бджіл і раків), декоративні тропічні рибки, земноводні, плазуни, всі види птахів (крім свійської птиці) , а також гризуни та домашні кролики.
Максимальна кількість тварин
Під некомерційним ввезенням домашніх улюбленців мається на увазі ввезення п'яти або менше домашніх улюбленців на територію Республіки Хорватія. На прикордонному пункті Республіки Хорватія проводиться контроль документів та ідентифікація тварини, яку здійснюють співробітники митниці. Домашні тварини не вважаются предметами для особистого користування і повинні перебувати під обов'язковим наглядом господаря або довіреної особи господаря протягом усієї подорожі.
Загальні вимоги до ввезення собак, кішок і лісових тхорів (інша назва - домашній тхір, світлий тхір, африканський тхір, скунс) родом з країн-членів Євросоюзу, а також країн низького ризику поза Євросоюзом:
Собаки, кішки і тхори повинні мати мікрочіпи. У разі, якщо мікрочіп не відповідає Стандарту ISO 11784 або 11785, власник зобов'язаний забезпечити відповідний зчитувальний пристрій, необхідний для зняття показання мікрочіпа. В будь-який момент має бути можливе встановлення імені та адреси господаря тварини. Номер мікрочіпа ветеринар повинен вписати в паспорт або сертифікат, який власник везе разом з твариною.
Тварини повинні мати паспорт або сертифікат, виданий ветеринаром, уповноваженим на те компетентним органом.
Тварини повинні бути щеплені проти сказу.
Дозволено ввезення тварин з країн-членів Євросоюзу, а також країн низького ризику поза Євросоюзом, молодше трьох місяців і нещеплених, якщо у власника є паспорт або сертифікат, і якщо тварини від народження проживали в одному місці і не були в контакті з дикими тваринами, які могли перебувати під загрозою інфекції, або знаходяться в супроводі матері, від якої все ще залежать.
Свята і робочий час у Хорватії.
1 січня - Новий рік,
6 січня – Хрещення,
Великдень і пасхальний понеділок – плаваючий графік,
1 травня - Свято праці,
Свято тіла Господня – плаваючий графік,
22 червня - День боротьби проти фашизму,
25 червня - День державності,
5 серпня - День перемоги та народної подяки,
15 серпня - Успіння Богородиці,
8 жовтня - День незалежності,
1 листопада - День Всіх Святих,
25 і 26 грудня - Різдвяні свята.
Під час туристичного сезону більшість магазинів в робочі дні відкрито з 8.00 до 20.00, а багато з них працюють і у вихідні дні. Громадські установи працюють з 8.00 до 16.00 з понеділка по п'ятницю.
Зв’язок та інтернет.
Мобільні оператори в Хорватії:
T-mobile ((www.hrvatskitelekom.hr) звернути увагу на можливість групових тарифів),
Vip ( www.vipnet.hr ),
Tele 2 ( www.tele2.hr ),
Tomato ( www.tomato.com.hr).
Найбільш вигідні тарифи пропонують - Tele 2 і Tomato. У продажу є сім-карти вартістю 20 або 25 кун, 50 кун, 100 кун, 200 кун. Скільки коштує сім карта, стільки ж грошей вже знаходяться на рахунку цієї карти і ви можете відразу їх використовувати.
Майже у всіх готелях і вже в багатьох апартаментах є Інтернет. Але, не завжди ця послуга включена у вартість проживання, досить часто - оплачується окремо. В містах є Інтернет-кафе. Якщо Ви не хочете залежати від місця, то рекомендуємо Вам придбати мобільний Інтернет. В офісах T-mobile Вам запропонують флеш-карту Web'n'Walk stick. В офісах компанії Vip Вам запропонують Vipme BroadbandUSB stick. Ціна - близько 150 кун. В офісі Tele 2 стартовий пакет - мобільний Інтернет коштує 145 кун. Рахунок поповнюється активуванням карток. Зв'язок досить добрий в будь-якому місці.
Поштові відділення у робочі дні відкриті з 7.00 до 19.00, в невеликих населених пунктах - з 7.00 до 14.00, а деякі працюють зранку і ввечері з тривалою обідньою перервою. У великих містах і туристичних центрах чергові поштові відділення відкриті також у суботу та неділю.
Для розмов з усіх громадських телефонів-автоматів використовуються телефонні картки, які можна придбати на пошті та в кіосках. Дзвінки за кордон можна зробити з усіх телефонів-автоматів.