Сам собі Мандрівник

Якщо бажаєш, щоб вийшло добре - зроби Сам

Пам'ятки Словаччини. Зволенський замок

Zvolenský zámok

Побудований спочатку як мисливська резиденція в гарній місцині, Зволенський замок пройшов шлях від невеликого замку для розваг до добре укріпленої фортеці та художнього музею у наші дні. Збудований у готичному стилі, перебудований і укріплений зовнішніми стінами, проте, не втратив свого стилю досьогодні, не дивлячись на те, що до наших днів в незмінному вигляді збереглася тільки його нижня частина.

Зволенський замок, побудований на високій скелі, в місці злиття двох річок Грон і Слатіна, підноситься в центрі міста, ніби ширяючи над навколишнім ландшафтом. Замок був побудований для угорського короля Людовіка I Великого в 1360 – 1382 роках. Це була мисливська резиденція, яку з 1490 року любили відвідувати король Матяш зі своєю дружиною Беатріс, використовуючи замок в якості заміського маєтку.

Двоповерхова будівля утворює замкнутий двір. На першому поверсі і сьогодні можна побачити простору колонну залу зі склепінчастими перекриттями. У минулі століття поруч з нею знаходилася лицарська зала з різьбленими стельовими балками. По всьому периметру, на рівні першого поверху, будівлю оперізувала галерея з красивими порталами. В ті часи замок ще не був укріплений - його прикрашала тільки пара кутових веж. Однак військова загроза, яка йшла з боку Туреччини, змушувала посилити укріплення. Замок повинен був стати фортецею, що витримує артилерійські атаки. Було побудовано вхідну вежу і кутові бастіони. В 1500 році замок знову розбудовувався. В цей час з'явилися додаткові укріплення - ще один поверх з бійницями і кутовими еркерами, а до 1590 року артилерійський бастіон.

У ХVІІІ столітті декор парадної зали, котра була прикрашена портретами угорських королів та імператорів Римської імперії, переробити замінивши його на бароковий.

На початку ХІХ століття Зволенський замок перейшов у державну власність. У ньому розміщувалися різні установи. У наш час у ньому розташовується експозиція Словацької національної Галереї. Перший поверх відведений під виставку готичного мистецтва, другий поверх займає колекція європейського мистецтва ХVI-XVIII століть. Експонати розміщені за географічними та хронологічними критеріями, демонструються різні школи італійського, голландського та німецького живопису від маньєризму через бароко до класицизму. Найцікавішими роботами галереї вважаються твори Рубенса, Караваджо, Хогарта Ганса фон Аахена, Гарі Люденса та Давида Бейлі. Щороку на території замку відбувається Зволенський театральний фестиваль.

Zvolen, Slovensko. Координати: 48.573591, 19.128579

Розклад роботи:

·         травень – вересень: вівторок – неділя, 10.00 – 17.30 (останній вхід о 16.45);

·         жовтень – квітень: середа – неділя, 10.00 – 17.30 (останній вхід о 16.45).

Вартість відвідування уточнюйте на сайті, адже на 2015 рік відвідування було вільне.