Сам собі Мандрівник

Якщо бажаєш, щоб вийшло добре - зроби Сам

Правила дорожнього руху Австрії

 

Якщо ви запланували подорож по Австрії на власному чи орендованому автомобілі, то знання правил дорожнього руху та правил користування дорогами допоможе вам відвідати заплановані цікаві місця та пам’ятки Австрії без зайвого спілкування з місцевими поліцаями. Тож прочитайте та збережіть цю інформацію, аби тратити гроші на екскурсії по Австрії, а не на сплату штрафів.

Використання автомагістралей, шосе і особливих ділянок доріг в Австрії дозволяється тільки після сплати дорожнього збору шляхом придбання віньєтки. Всі транспортні засоби з максимально допустимою вагою до 3.5 т - автомобілі, мотоцикли і житлові фургони - зобов'язані мати віньєтку для проїзду автобанами та швидкісними автомагістралями. Залежно від типу віньєтки водії можуть використовувати мережу платних автодоріг протягом певного проміжку часу. Проїзд через деякі тунелі оплачується окремо на в’їзді в тунель. Ціна в середньому €8,00.

Вартість віньєтки в Австрії для різних категорій транспортних засобів на 2017 рік становить:

·         мотоцикли (А): 10 діб - €5,10, 2 місяці - €13,00, 1 рік - €34,40;

·         автомобілі до 3,5 т. (В): 10 діб - €8,90, 2 місяці - €25,90, 1 рік - €86,40;

Автомобілі з дозволеною масою понад 3.5 т оплачують проїзд платними дорогах електронним способом. Для автомобілів з дозволеною масою до 3.5 т не вимагається додаткової віньєтки для трейлера або причепа. Віньєтка купується на бензозаправних станціях, в тому числі розташованих близько до кордону в сусідніх з Австрією країнах.

Якщо вас зловлять без віньєтки на автомагістралях Австрії, то штраф складе €120,00 при сплаті на місці. Якщо ви не маєте змоги або відмовляєтеся заплатити на місці, то, після розгляду в суді, штраф може сягати від €300,00 до €3000,00.

Дійсна і неушкоджена віньєтка повинна бути прикріплена безпосередньо на внутрішній поверхні лобового скла так, щоб її було добре видно із зовнішнього боку. Не допускається прикріплювати віньєтку в районі сонцезахисної смуги лобового скла. Згідно рекомендації, даної на зворотному боці віньєтки, вона повинна кріпитися або у верхньому лівому кутку лобового скла або посередині. В той же час законом не передбачено точне місце для кріплення віньєтки. Тому її можна також кріпити і з правого боку лобового скла.

На мотоциклі віньєтка повинна бути прикріплена на видному місці і до такої частини мотоцикла, яку або неможливо, або дуже важко видалити (це означає, що для видалення відповідної частини будуть потрібні інструменти).

Віньєтку, термін дії якої вже закінчився, необхідно видалити. Зачепіть один кут віньєтки і потім потягніть її. Залишки клею видаляються водою. Одночасно може бути прикріплено до лобового скла не більше 2 австрійських віньєток.

Також потребує додаткової оплати проїзд кількома панорамними високогірними дорогами.

Отже, мабуть, найвідоміша дорога Австрії – Ґроссґлокнер, разовий проїзд котрою обійдеться у €25,00, якщо ви на мотоциклі, та €35,00, якщо автомобілем до 3,5 тонн. Докладніше про дорогу: Каринтія. Високогірна дорога Ґросґлокнер.

Наступна панорамна дорога – Timmelsjoch, котра поєднує долину Ötztal в австрійській землі Тіроль з долиною Passeier в італійській провінції Больцано. Дорогою можна проїхати з початку червня по кінець жовтня у світлий час доби. Вартість проїзду для автомобілів категорії В – €16,00 в один бік та €21,00 туди й назад (назад можна їхати протягом усього сезону, але не в день, коли їхали туди). Мотоцикли – €14,00 та €19,00 відповідно. Для автобудинків понад 3,5 тонн проїзд коштуватиме €28,00 (за туди й назад).

Високогірна дорога Villach проходить між Villach-Möltschach і Dobratsch та має протяжність 16,5 км. Під час руху цією дорогою відкриваються запаморочливі панорамні види міст Villach, Karawanken і найбільшого зсуву в Східних Альпах на південному схилі Dobratsch. Дорога відкрита для проїзду цілий рік. Заборонено проїзд для мотоциклів з 20.00 до 07.00. Вартість разового проїзду для легковиків – €16,50, для мотоциклів – €10,00. 30-денний квиток обійдеться в €24,00 для легковиків та €17,00 для мотоциклів.

Дорога Silvretta High Alpine Road протяжністю 22 км, з максимальною висотою 2 кілометри над рівнем моря, з'єднує Partenen і Galtür. Це одна з найпопулярніших і найкрасивіших гірських доріг в Альпах. Чудові гірські пейзажі Silvretta, озера Vermunt і Silvretta знаходяться в безпосередній близькості від дороги і просто зачаровують мандрівників. Дорога відкрита з червня по жовтень та коштує €15,00 для легковиків та €12,00 для мотоциклів. Легковикам з причепом проїзд заборонений.

Дорога Nockalm Road має протяжність 34 км і піднімається на висоту 2042 метра. Вона з'єднує Innerkrems і Reichenau, відкрита для руху з травня по жовтень. Заборонено проїзд для мотоциклів з 18.00 до 08.00. Вартість квитків на день – €11,00 для мотоциклів, €18,00 для легковиків та €32,00 для вантажівок понад 3,5 тонн. Місячний квиток обійдеться в €21,00 для мото та €28,00 для автомобілів.

 Високогірна дорога Gerlos довжиною 12 км піднімається на висоту 1630 метрів. Вона з'єднує Gerlos і Krimml. Дорога Gerlos Alpine Road відкрита для руху протягом всього року і забезпечує доступ до всесвітньо відомих Криммльських водоспадів (Докладніше про водоспади: Зальцбург. Криммльські водоспади). Квиток на день для легковиків – €9,00, мотоцикли – €6,00, автобудинки понад 3,5 тонн – €17,00. Квиток на 30 діб для легковиків – €33,00, для мотоциклів – €22,00. Квиток на 8 діб для легковиків – €19,00, для мотоциклів – €14,00.

Пальне

У Австрії доступний неетилований бензин (92, 95 та 98), дизельне паливо і LPG. На території країни в автомобілі дозволяється провозити паливо в каністрах не більше 10 літрів. Актуальні ціни на пальне можна дізнатися на сайті http://www.my-trans.com/ua/tools/fuel_prices.php

Основні Правила дорожнього руху Австрії

Стандартні обмеження швидкості в Австрії (якщо інше не зазначено на знаках):

·         автомобілі (до 3.5т) і мотоцикли: в нас. пункті - 50 км/год, поза нас. пунктом - 100 км/год, на автомагістралі - 130 км/год;

·         автомобілі (до 3.5т) з трейлерами: в нас. пункті - 50 км/год, поза нас. пунктом - 80 км / год, на автомагістралі - 100 км/год.

Мінімально дозволена швидкість на автобанах - 60 км/год. Автомобілі, на яких встановлені шиповані шини, можуть пересуватися автобаном зі швидкістю не більше 100 км/год, а на інших дорогах - не більше 80 км/год.

Ближнє світло не обов'язкове в денний час і обов'язкове в нічний. Також ближнє світло повинне бути увімкнене в умовах недостатньої видимості, викликаною поганою погодою. Рухатися тільки з включеними габаритами в цьому випадку заборонено. За недотримання штраф - €21,00.

Діти молодше 12 років і зростом до 150 см повинні перевозитися тільки в спеціальних кріслах. Діти молодше 12 років і зростом понад 150 см повинні користуватися дорослими ременями безпеки. Штраф за порушення правил перевезення дітей - €35,00.

Використання ременів безпеки обов'язкове як для передніх, так і для задніх пасажирів. Штраф за не пристебнуті ремені безпеки - €35,00.

Телефоном під час руху транспортного засобу користуватися забороняється, якщо він не обладнаний технічним пристроєм, що дозволяє вести переговори без використання рук. У разі порушення штраф - €50,00.

Додаткове обладнання та інші правила.

Між 1 листопада і 15 квітня транспортні засоби повинні бути оснащені зимовими шинами (повинна бути відмітка M&S на бічних стінках шини), що мають мінімальну глибину протектора 4 мм. Якщо в цей період транспортний засіб не буде оснащено зимовими шинами, то порушника чекає штраф в розмірі €35,00. У разі якщо буде створена небезпека для інших учасників руху, то штраф може сягнути €5000,00.

Як альтернатива допускається використання літніх шин разом з ланцюгами протиковзання. Вони повинні бути одягнені як мінімум на 2 ведучих колеса. Ланцюги протиковзання дозволені тільки в тому випадку, якщо дорога повністю вкрита снігом або льодом.

Шиповані шини дозволяється використовувати з 1 жовтня по 31 травня. Місцеві органи можуть збільшувати цей період. Коли шкільний автобус зупиняється для посадки/висадки дітей, кліпаючи при цьому сигналом повороту, то проїжджаючим в тому ж напрямку автомобілям не дозволяється його обганяти.

Тонування лобового та передніх бокових стекол автомобіля заборонено. Тонування заднього та задніх бокових стекол дозволене з пропусканням видимого світла на рівні 20%.

Використання радар-детекторів заборонено. Використання відеореєстраторів в Австрії заборонено. За порушення загрожує штраф від € 10000,00.

Штрафи за порушення Правил дороднього руху Австрії

У Австрії немає загального каталогу штрафів за порушення ПДР. За одне і те ж порушення в різних федеральних землях може бути накладено різний штраф. Співробітники поліції в Австрії мають право стягувати штрафи на місці. Співробітник поліції, стягуючи штраф, повинен виписати офіційну квитанцію. У разі великого штрафу водія попросять дати завдаток, а залишок штрафу він повинен буде заплатити протягом двох тижнів.

Розміри штрафів знаходяться в межах €25,00 - €40,00. Тільки якщо є якась обтяжуюча обставина, штраф може бути збільшений.

Припарковані транспортні засоби, які ускладнюють рух, можуть бути відвезені на штрафну стоянку за ваш рахунок.

Розмір штрафів за перевищення швидкості розрізняється залежно від того, яким чином було зафіксовано порушення - співробітником поліції або автоматичним пристроєм (радаром).

Штрафи за перевищення швидкості в Австрії:

·         поліція від €20,00 (до 20 км/год) до €70,00 (до 40 км/год);

·         радар від €30,00 (до 20 км/год) до €150,00 (понад 40 км/год), можливе збільшення штрафу до €2200,00 за рішенням суду за наявності обтяжуючих обставин.

За перевищення швидкості понад 60 км/год можливе позбавлення посвідчення водія на термін до 6 тижнів.

На практиці розмір покарання залишається на розсуд поліцейського патруля і конкретних обставин дорожньої ситуації. Так, наприклад, в зоні дії знаку "школа" покарання буде навіть за мінімальне перевищення швидкості.

Паркування.

У більшості міст Австрії паркування на вулицях міста є платним і обмеженим за часом. Так, наприклад, у Відні на тимчасову парковку на вулицях міста діють такі тарифи: 10 хвилин – безкоштовно, 30 хвилин - €1,00 - €1.50, година - €2,00 - €4,00. Сплачується паркування в паркоматі, чек кладеться на торпедо.

Якщо ж потрібно залишити автомобіль на довший термін, то краще скористатися підземними гаражами (в середньому €3,00 за годину). Як правило в програмі кожного навігатора такі гаражі зазначені. При вїзді в гараж отримуєте талон, при виїзді з гаража – вставляєте талон в автомат, сплачуєте, отримуєте інший талон, котрий треба піднести до скануючого пристрою при виїзді для відкриття шлагбауму.

Штраф за паркування в недозволеному місці або перевищення часу стоянки на платній короткостроковій парковці становить €36,00.

Термінові номери:

Європейський терміновий номер – 112,

Пожежна служба – 122,

Поліція – 133,

Швидка допомога – 144,

Гірничорятувальна служба – 140,

ÖAMTC аварійна служба – 120,

ARBÖ аварійна служба – 123.

Алкоголь

Максимально допустимий рівень алкоголю в крові 0,49 ‰.

Якщо рівень алкоголю в крові від 0,5 ‰ до 0,79 ‰, то буде накладено штраф у розмірі від €300,00 до €3700,00.

У разі третього порушення (протягом 2 років) можливе позбавлення водійського посвідчення.

Якщо рівень алкоголю в крові від 0,8 ‰ до 1,19 ‰, то буде накладено штраф у розмірі від €800,00 до € 3700,00 і позбавлення водійського посвідчення на 1 місяць, а в разі повторного порушення на 3 місяці.

Якщо рівень алкоголю в крові від 1,2 ‰ до 1,59 ‰, то буде накладено штраф у розмірі від €1200,00 до €4400,00 і позбавлення водійського посвідчення на 4 місяці.

Якщо рівень алкоголю перевищує 1.6 ‰, то буде накладено штраф у розмірі від €1600,00 до € 5900,00 і позбавлення водійського посвідчення на 6 місяців. Таке ж покарання передбачене у випадку відмови від проходження тесту на алкоголь.

Для водіїв, чий стаж менше 2 років, дозволений рівень алкоголю в крові 0.1 ‰.