Сам собі Мандрівник

Якщо бажаєш, щоб вийшло добре - зроби Сам

Пам'ятки Австрії. Штирія. Грац. Палац Еггенберг

Schloss Eggenberg

На заході від Граца, на пагорбі розташована найбільша аристократична резиденція Штирії - замок Еггенберг. Замок Еггенберг почали будувати в 1625 році за замовленням князя Ганса Ульріха фон Еггенберга. Він був близьким радником, фаворитом імператора Фердинанда II. Палац Еггенберг є перлиною Штирії, Австрії і всього світу. Це підтвердила ЮНЕСКО, внісши замок до списку Всесвітньої спадщини.

Палац зводили за проектом улюбленого зодчого князя - Джованні П'єтро де Поміса. Відомий архітектор народився, ймовірно, в 1565 році. Навчався він у венеціанського художника Якопо Тінторетто. У 1595 році його запросили на місце придворного художника ерцгерцога Фердинанда (який незабаром став імператором ). Приблизно в 1600 році де Поміс став працювати в Граці, де згодом отримав замовлення князя. Час зведення замку збігся з моментом зміни календаря, великими науковими відкриттями - всі шукали істину. Кожен знаходив її по своєму.

Архітектор, знаючи про захоплення Ганса Ульріха астрологією, спроектував замок в дусі ренесансу. Крім будинку до складу палацово-паркового комплексу увійшла капела пізньоготичного стилю, побудована предками князя. За задумом архітектора, замок був покликаний нагадувати про рух зірок і хід часу. Чотири бічні вежі символізують чотири пори року, 52 кімнати - кількість тижнів у році, 24 службових приміщення - кількість годин в одній добі, парк, котрий розташований поруч із замком, має 12 воріт - кількість місяців, а 365 вікон - число днів у році. Ще однією особливістю замку є те, що протягом дня сонце заглядає в кожне його вікно. Продовження ця тема знайшла в оформленні інтер'єру замку. Наприклад, стіни парадного залу розписані знаками зодіаку, а на стелі зображена планетна система. Саме з цієї причини зал називають Кімнатою Планет. Замок був побудований в істинних традиціях буддизму, хоча люди того часу навіть не знали про це. Палац Еггенберг абсолютно не схожий на будівлі епохи Відродження. У ньому немає химерності, помпезності. Він простий, і цією простотою він геніальний.

Будівництво палацу було закінчено вже після смерті Ганса Ульріха фон Еггенберга. Основні оздоблювальні роботи велися з 1641 по 1646 роки. У 1666 році онук князя дав художнику Вайсенкірхеру завдання - виконати 600 живописних робіт для прикраси замку. До речі, ці картини досі радують око відвідувачів.

Стара Галерея (Alte Galerie).

Захоплюючий світ європейського мистецтва! Блискучі готичні картини пропонують образ неба, божества Ренесансу викликають дух старовини, а буйство кольору відкриває пишність бароко.

Інтер'єр замку виконаний в стилі рококо та бароко, насичений стельовим живописом, ліпниною, кришталем, старовинними меблями, картинами.

Після смерті останнього з роду Еггенбергів замок успадкували їхні близькі родичі - Герберштайни. Вони володіли будинком до 1939 року. Після 1939 власником замку став уряд Штирії. Граф Меран, морганічний нащадок австрійських імператорів, заснував тут музей полювання, який був частиною найстарішого музею в країні - Художнього музею Граца.

На даний час частина приміщень замку використовується для показу археологічної колекції, вінцем якої є Штретвегська культоваколісниця. Датується цей експонат 600 - м роком до нашої ери, виявлений він був у 1851 році в похованні князя в селі Штретвег. Разом з колісницею було знайдено безліч інших предметів: бронзові прикраси, залізну зброю, амфори.

Глобально унікальні знахідки, такі як Штретвегська Колісниця та інші археологічні скарби з Штирії, разом з об'єктами з класичної давнини та стародавнього Єгипту, утворюють основу для експозиції екзистенційних питаннь людського існування.

Ще однією визначною пам'яткою палацу Еггенберг є колекція монет, друга в Австрії за величиною. Це нумізматичнедиво включає більше 70 000 експонатів.  Документ Йоаннеум в 1811 році вказав, що "внутрішні монети всіх видів металів" повинні бути зібрані. Колекція, що почалася з пожертвування від ерцгерцога Йоганна, зросла протягом століть і тепер включає в себе близько 70 000 предметів. Це друга за величиною громадська нумізматична колекція в Австрії. Феномен карбування представлений не тільки як історія грошей. Соціально-політичний, естетичний, іконографічний і культурний аспекти монет також вивчені і висвітлені в Кабінеті Монет.

Цікаві факти.

Замок Еггенберг можна побачити на монеті 10 євро. Дата випуску монети - 9 жовтня 2002 року, серія - Австрія та її народ. Замки Австрії. Монета зроблена зі срібла, випущена тиражем 200 000 примірників. На зворотному боці монети зображений Йоганн Кеплер зі своєю моделлю «Таємниця Всесвіту». Він знайомився з архітектурою палацу Еггенберг і викладав у Граці.

Eggenberger Allee 90 8020 Graz, Österreich. Координати: 47.072628, 15.395123.

Розклад роботи.

Квітень – жовтень (вхід тільки у складі екскурсії), Вт-Нд та святкові дні: екскурсії щогодини 10.00 - 16.00 (окрім 13.00).

Парк і сади. Квітень – жовтень, щодня: 8.00 – 19.00

Листопад – березень, щодня: 8.00 – 17.00.

Ціни квитків.

Дорослі € 10.50. Групи 7 чол. і більше, пенсіонери, люди з обмеженими можливостями € 8.50. Школярі, учні, студенти до 27 років € 5,50. Сімейний квиток ( 2 дорослих і діти до 14 років ) € 21. Діти до 6 років безкоштовно

Парк з Планетарним садом, сад магістра і Роуз Курган.

Дорослі € 2. Школярі, учні, студенти до 27 років € 1.

Вхідний квиток дозволяє один візит до Палацу Еггенберг протягом календарного дня. Якщо ви маєте намір відвідати інші виставки Йоаннеум чи музеї, ви можете купити Йоаннеум 24-годинний або 48-годинний квиток. Це дає Вам право відвідати всі установи Йоаннеум протягом 24 або 48 годин.

 

 

Штирія, Грац, Австрія, цікаві місця, пам’ятки, що подивитися, де побувати, що відвідати в Австрії, поїздки, подорожі, тури Європою, самостійні поїздки в Європу автомобілем, на автомобілі.