Сам собі Мандрівник

Якщо бажаєш, щоб вийшло добре - зроби Сам

Пам'ятки Італії. Генуя. Художній музей в Палаццо Россо

Palazzo Rosso

Палаццо Россо - один із старовинних палаців Генуї, який у 2006 році став одним з 42 палаців Генуї, внесених до списку об'єктів Всесвітньої культурної Спадщини ЮНЕСКО як «Палацці дей Роллі». Остання його приватна власниця Марія Бріньоль-Сале, герцогиня Галльєра заповіла його народу Генуї з тим, щоб «збільшити художню пишність міста». І таки збільшила!

Генуя, палаццо Россо

Палац був побудований за проектом архітектора П'єтро Антоніо Корраді між 1671 і 1677 роками за вказівкою Родольфо і Джо Франческо Бріньоль-Сале. До 1874 року залишався у володінні цього сімейства, поки не був переданий місту. Так Палаццо Россо став комунальною власністю і був перетворений в галерею. Разом з Палаццо Бьянко і Палаццо Доріа-Турсі він становить частину музейного комплексу на Віа Гарібальді, в якому зберігаються твори мистецтва, зібрані родиною Бріньоль-Сале.

Портрети, подаровані герцогинею Галльєра, стали основою художньої колекції, в якій сьогодні можна побачити твори таких майстрів як Ван Дайк, Гвідо Рені, Паоло Веронезе, Гверчино, Грегоріо Де Феррарі, Альбрехт Дюрер, Бернардо Строцці, Маттіа Преті і ін. Тут же зібрані різні предмети з текстилю, в першу чергу костюми і гобелени, рідкісні карти і марки.

Сам Палаццо в 1679 році був прикрашений Доменіко Піола і Грегоріо Де Феррарі, які завершили оформлення головного салону і розписали його стелю фресками. Вони ж виконали оформлення чотирьох інших залів, присвятивши їх порами року. На жаль, фрески Де Феррарі були знищені під час бомбардувань Генуї в роки Другої Світової війни. У 1691 році над прикрасою палацу працювали Джованні Андреа Карлоне, Карло Антоніо Тавелла і Бартоломео Гвідобоно. В цілому реставраційні роботи різного масштабу тривали до середини XIX століття.

Піднявшись ліфтом на 6-й поверх палаццо, отримаєте можливість пройти на дах будинку та помилуватися Генуєю з висоти.

Via Garibaldi, 18, координати: 44.411300, 8.932196

Розклад роботи:

·         березень – жовтень: вівторок – четвер, 9.00 – 19.00, п'ятниця: 9.00 – 19,00, деякі п’ятниці влітку та восени: 9.00 – 21.00, субота та неділя: 10.00 – 19.30, понеділок – вихідний. 

·         жовтень – березень: вівторок – п'ятниця, 9.00 – 18.30, субота і неділя, 9.30 – 18.30, понеділок і 25 грудня – вихідний.

 

 

Для відвідування музейного кластеру на вулиці Гарібальді, що складається з музеїв Палаццо Россо, Палаццо Б’янко та Палаццо Доріа-Турсі, купується один квиток (каса у Палаццо Б'янко), який також надає право на знижку при відвідуванні музею Королівського палацу на вулиці Бальбі.