Сам собі Мандрівник

Якщо бажаєш, щоб вийшло добре - зроби Сам

Пам'ятки Італії. Генуя. Базиліка Сантіссіма Аннунціата дель Вастато

 

Basilica della Santissima Annunziata del Vastato

Це не просто чергова церква – це реальна художня галерея. Просто перелік художників та скульпторів, котрі працювали над оздобленням цього храму уже викликає підвищене серцебиття у поціновувачів ренесансного живопису. В оздобленні цієї базиліки  втілено всю пишноту стилю бароко XVII століття!

Додаток Вастато до назви базиліки виник через те, що вона була побудована за межами міських стін, на території, де будинки та інші будівлі були знесені в оборонних цілях. У латинській мові слово «vastinium» якраз і використовується для позначення смуги безпеки.

Зведення собору почалося в 1520 році монахами з ордену францисканців на тому місці, де колись стояла невелика церква Санта Марія дель Прато. У 1537 році роботи були перервані, і поновилися лише в кінці XVI століття з ініціативи сімейства Ломелліні. Архітектором для завершення будівництва було обрано Таддео Карлоне. На початку XVII століття нова церква була розкішно декорована в стилі бароко під керівництвом архітектора Андреа Ансальдо, який також відповідав за зведення куполу. Нинішній неокласичний фасад собору був створений в 1830-1840-х роках Карло Барабіном. Через те, що будівля серйозно постраждала під час Другої Світової війни, у другій половині ХХ століття в стінах церкви проводилися реставраційні роботи.

Сьогодні всередині собору можна побачити твори таких майстрів світового мистецтва як (отут серце поціновувачів і починає прискорюватися) Джованні Бенедетто Кастільоне, Джованні Бернардо Карбоні, Валеріо Кастелло, Джованні Доменіко Каппелліні, Доменіко Піола, Джованні Лоренцо Бертолотті і Ауреліо Ломі. Купол прикрашений фрескою «Успіння Пресвятої Діви Марії» роботи Джованні Андреа Ансальдо, пізніше відреставрованою Грегоріо де Феррарі. Над входом у центральну наву розташована картина «Таємна Вечеря» Джуліо Чезаре Прокаччіні. Всі 6 каплиць собору також розписані численними фресками на релігійні сюжети. Крім того, всередині можна побачити різноманітні скульптурні зображення Мадонн і розкішні завівтарні образи.

 

Piazza della Nunziata, Genova, координати: 44.413888, 8.928469.