Сам собі Мандрівник

Якщо бажаєш, щоб вийшло добре - зроби Сам

Пам'ятки Італії. Генуя. Художня галерея в палаццо Б’янко

Palazzo Bianco

Палаццо Б'янко - Білий Палац – однa з головних будівель в історичному центрі Генуї. Всередині Палаццо працює художня галерея – одна з кращих в місті, а сам палац разом з прилеглими до нього Палаццо Россо і Палаццо Доріа Турсі входить до складу так званого «музейного кластера», що займає кінець Віа Гарібальді.

Розкішний будинок палацу було побудовано між 1530 і 1540 роками для Луки Грімальді, члена однієї з наймогутніших родин Генуї. В 1658 році Палаццо перейшло у володіння сімейства Де Франки, а в 1711 Федеріко Де Франки, спадкоємець знатного роду, віддав його Марії Дураццо Бріньоль-Сале, своєму головному кредитору. Нові власники в 1714-1716 роках здійснили масштабну реконструкцію палацу, перебудувавши його відповідно до моди того часу. Саме тоді він отримав свою назву – Білий Палац – за кольором декорацій фасаду. Інша реставрація будівлі мала місце після закінчення Другої Світової війни.

У 1889 році Марія Бріньоль-Сале, герцогиня Галльєра, остання з членів впливового сімейства, заповіла Палаццо народу Генуї, таким чином, визначивши його перетворення в громадську галерею. При цьому колекції для майбутньої галереї почали збирати ще до цієї події – перші експонати були придбані в 1887 році.

Нині в галереї Палаццо Б'янко можна побачити роботи європейських художників XII-XVII століть, в першу чергу твори майстрів з Генуї, Фландії, Франції та Іспанії. Мистецтво XIII-XVI століть представлено картинами Барнаба да Модена, Людовіко Бреа і Луки Камб’язо. Особливе місце в колекціях галереї займають роботи Паоло Веронезе і Філіппіно Ліппі. Голландські і фламандські живописці XVI-XVIII століть представлені Рубенсом (Венера і Марс) і Ван Дейком (Вертуммо і Помона). З іспанських художників були обрані Зурбаран, Мурілло і Рібейра. Діяльність генуезьких художників XVII-XVIII століть зафіксована в роботах Джованні Бенедетто Кастільйоне, Джованні Андреа Ансальдо, Бернардо Строцці, Валеріо Кастелло, Доменіко Піола, Паоло Джіроламо Піола, Грегоріо де Феррарі та Алессандро Магнаско. В галереї також можна побачити скульптури і фрески, зібрані в різних музеях Європи.

З 2005 року у Палаццо Б'янко, в перших антресольних номерах, знаходиться розділ, присвячений колекції цивільного текстилю, що складається з близько 1800 робіт, в тому числі важливих колекцій чоловічого та жіночого одягу і модним аксесуарам, що датується ХVIII і ХХ століттями, серія мережива і багатьох інших дорогоцінних текстильних виробів різного виду і походження.

Via Garibaldi, 11, Genova, координати: 44.411418, 8.931777

Розклад роботи:

·         березень – жовтень: вівторок – п'ятниця, 9.00 – 19.00, п'ятниці у липні та деякі у серпні – вересні до 21.00, субота і неділя 10.00 – 19.30, понеділок – вихідний;

·         жовтень – березень: вівторок – п'ятниця, 9.00 – 18.30, субота і неділя, 9.30 – 18.30, понеділок та 25 грудня – вихідний.

 Для відвідування музейного кластеру на вулиці Гарібальді, що складається з музеїв Палаццо Россо, Палаццо Б’янко та Палаццо Доріа-Турсі купується один квиток (каса у Палаццо Б'янко), який також надає право на знижку при відвідуванні музею Королівського палацу на вулиці Бальбі.