Сам собі Мандрівник

Якщо бажаєш, щоб вийшло добре - зроби Сам

Пам'ятки Італії. Генуя. Королівський палац

Palazzo Reale

Цей Палац, ймовірно, є найбільшим у Генуї архітектурним комплексом XVII-XVIII століть, що зберіг свої оригінальні інтер'єри як у вигляді фіксованого (фрески та ліпнина) так і рухомого (картини, скульптури та меблі) оздоблення. Стіни віталень та галерей прикрашені фресками деяких найважливіших художників епохи бароко та рококо. У різних кімнатах виставлено понад сто картин, серед яких найцікавіші генуезькі митці XVII століття разом з шедеврами Бассано, Тінторетто, Лука Джордано, Антона Ван Дейка, Фердинанда Воета та Геркіно.

Генуя. Королівський палац

Палац Бальбі-Дураццо, в даний час відомий Королівський Палац Генуї, був побудований в XVII столітті сімейством Бальбі за проектом П'єра Франческо Кантоні. У 1677 році спадок переходить у власність Еудженіо Дураццо, який значно розширює будівлю, наслідуючи римські палаци, та оздоблює її в стилі бароко. У 1824 році палац стає власністю Савойської династії і призначається для королівської резиденції в Генуї. Звідси його сьогоднішня назва – Королівський Палац. Хоча Наполеон Бонапарт був першим, хто заявляв про зацікавленість у придбанні палацу: в 1808 році функціонери імператора склали звіт про переваги резиденції Бальбі, мабуть, після того, як він став доступним для продажу. Проте, напевно, подальші події завадили Наполеону придбати будівлю.

Генуя. Королівський палац

Генуя. Королівський палац

У 1831 році, після смерті Карло Феліце, палац перейшов до Карло Альберто, сьомого князя Кариньяно і нового короля Сардинії: під час його правління більшість перебудов палацу, запланованих його батьком, було завершено створенням нових конюшень, оздобленням Sala del Trono (Тронної зали), Sala del Udrena (Палата аудиєнцій), Salon da Ballo (Бальна зала), благородних помешувнь на другому поверсі та спорудження таємного критого проходу, що зв'язує палац з вулицею Пре та мостом до Королівської гавані (демонтований у 1964 році). Апартаменти короля і королеви були створені на другому поверсі у східноу крилі, а у західному крилі розмістилися апартаменти другого сина короля Фердинанда Савойя, герцога Генуї.

В даний час палац є державною власністю. Тут знаходяться офіси Відділу з охорони культурного надбання Лігурії і Галерея Королівського Палацу. Музей складається з ряду елегантних кімнат, прикрашених і обставлених меблями XVIII століття сімейства Дураццо і меблями XIX століття Савойської династії. А також прекрасними картинами. Серед виставлених полотен слід спеціально виділити дві картини XVII століття: «Портрет дами» і «Розп'яття» фламандського художника Ван Дейка.

 

В арці палацу знаходиться дуже показова експозиція, яка дозволяє порівняти давнє мистецтво з сучасним. Можливо, в ній захований якийсь таємний зміст (народ перед Янголом), хто зна, але з точки зору майстерності виглядає все досить наглядно!

 

 

Via Balbi, 10, Genova, координати: 44.414990, 8.926235.