45 визначних пам’яток та цікавих місць Румунії, які варто відвідати
Запланувавши самостійну подорож до Румунії, ознайомтеся з нижченаведеним переліком визначних пам’яток та цікавих місць цієї країни. Це допоможе вам краще зрозуміти де побувати та що подивитися в Румунії, спланувати маршрут та виділити цікаві об’єкти екскурсії. Список пам’яток складений в довільному порядку та не відображує місце тієї чи іншої пам’ятки в рейтингу. Для аналізу рейтинговості дивіться, будь-ласка, розділ «Найбільше цікавить» в правій частині сайту.
Палац Пелеш - одна з найкраще збережених королівських резиденцій в Європі. Архітектура Палацу Пелеш гармонійно поєднує гаму стилів часів англійського ренесансу, німецького бароко і французького рококо. У 2010 році Палац Пелеш посів 6 місце в рейтингу найгарніших палаців світу.
Детальніше: Мунтенія. Замок Пелеш
Палац Пелішор, розташований поруч з палацом Пелеш, був побудований в стилі модерн протягом 1899-1903 років як літня резиденція королів Румунії Фердинанда і Марії. Оздоблення 70-ти кімнат палацу відображає художні смаки та стиль королеви Марії. За її участі створені унікальні інтер'єри: «Золота спальня», «Каплиця» і «Золота кімната». У колекції декоративного мистецтва зібрані твори Галле, братів Даум, Гоффмана, Тіффані і Гуршнера.
Детальніше: Мунтенія. Замок Пелішор
Легендарний Замок Бран - побудований на високому пагорбі, як оборонна фортеця і митний пункт на неспокійному кордоні між Трансильванією та Волощиною, став прототипом замку графа Дркули у романі Брема Стокера "Дракула", після чого назавжди пов'язаний з ім'ям уявного вампіра.
Детальніше: Трансильванія. Замок Бран
Палац Парламенту Румунії. Цей палац є найбільшою в світі цивільною адміністративною будівлею, а також найбільшою будівлею парламенту, площа якого становить 365000 м². Крім того, палац румунського Парламенту є найважчою будівлею в світі, а також це найбільш відвідуваний іноземцями музей Бухареста.
Детальніше: Бухарест. Палац Парламенту Румунії
Середньовічний центр міста Брашов (XIII століття). Варто побачити та прогулятися готичниим кварталами старого міста. Особливе місце серед пам'яток культури міста займає Чорна Церква. Серед визначних пам'яток міста: Мотузкова вулиця, гора Тимпа, церква Святого Миколая, туристична вулиця Республіки.
Детальніше: Трансильванія, Брашов. Чорна Церква
Водосховище Ізворул Мунтелуй виникло в результаті будівництва греблі Ізворул Мунтелуй в 1960 році. Довжина греблі - 435 метрів, ширина - 19 метрів, висота - 127 метрів. Площа водосховища 3200 гектарів, а обсяг води 1200000000 м³, Ізворул Мунтелуй є найбільшим штучним озером в Румунії.
Вулканічне озеро Свята Анна - єдине озеро вулканічного походження в Румунії та центрально-східній Європі. Знаходиться в кратері згаслого вулкана та не має ніякої живності, оскільки склад його води близький до дистильованої. У районі озера досі спостерігається пост-вулканічна активність. Площа озера - 20 гектарів, довжина берега - 1700 метрів.
Детальніше: Трансильванія. Вулканічне озеро Свята Анна
Палац Кантакузіно був побудований в 1911 році, як маєток відомого магната того часу Георге Грігоре Кантакузіно, на прізвисько "Набоб" через своє багатство. Палацовий двір був прикрашений водоспадами, гротами і фонтанами. З архітектурної точки зору палац Кантакузіно знаходиться в одному ряду з палацами Пелеш та Пелішор і з Палацом Патріархії в Бухаресті.
Церква Святої Марії у Б’єртані XV століття - є яскравим зразком саксонської оборонної церкви-фортеці та однією з найцікавіших старовинних пам'яток Трансильванії. Оскільки поряд не було ніяких феодальних замків, в яких можна було сховатися від нападу, жителі Б’єртану обнесли свою церкву фортечною стіною і глибоким ровом. Церква в Б’єртані визнана пам'яткою всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.
Детальніше: Трансильванія. Церква-фортеця у Б’єртані
Тевтонська церква Прежмер. Серед усіх оборонних церков побудованих саксонцями в Трансильванії в часи середньовіччя, найбільше вражає своєю масивністю та товщиною стін церква Прежмер. Церква була побудована в XIII столітті у формі грецького хреста, що є символом тевтонських лицарів. Висота стін церкви Прежмер становить 14 метрів, а товщина - 6 метрів, висота веж церкви найвища серед подібних споруд у Трансильванії. За оригінальність і красу, церква Прежмер була внесена до списку світової культурної спадщини ЮНЕСКО.
Грязьові вулкани. Неподалік від міста Бузеу в Румунії розташовані дивовижні природні об'єкти - грязьові вулкани. Вони утворилися після землетрусу неподалік від покинутої копальні в 1977 році. Грязьові вулкани являють собою цікаві природні явища, які нагадують справжні вулкани в мініатюрі.
Фортеця Сігішоара була заснована саксонцями, котрі переселилися в Трансильванію в XII столітті та вважається однією з найбільш добре збережених житлових середньовічних фортець Європи. Ця майже неушкоджена перлина XVI століття завдяки своїм 9-м вежам, брукованим вуличкам, бюргерським будинкам і пишним церквам оповита магічною атмосферою. Місто внесено ЮНЕСКО до списку пам’ятників світової спадщини.
Детальніше: Трансильванія. Місто Сігішоара
Соляні копальні Сленик Прахова і Прайд - колишні соляні копальні в Румунії, перетворені нині у вражаючі туристичні визначні пам'ятки. Зали копалень розташовані на глибині 200-300 метрів і складаються з десятка приміщень трапецієвидної форми з висотою до 54 метрів. Тут влаштовані підземні санаторії для лікування хворих на бронхіальну астму, зали для гри в гандбол і футбол та музей.
Румунський Атеней - Національна Філармонія в Бухаресті. Це найгарніший концертний зал столиці, з винятковою акустикою, що конкурує з відомими концертними залами Європи. Побудований в стилі неоготика і бароко за проектом французького архітектора Альберта Галерона та відчинив свої двері в 1888 році.
Вісім дерев'яних церков Бирсан і Сурдешть в історичній області Марамуреш - об'єкт Світової спадщини ЮНЕСКО. Всі ці церкви православні, і всі були побудовані в XVII і XVIII століттях, але вони дещо різняться архітектурним стилем і демонструють традиції дерев'яного зодчества в Південних Карпатах.
Трофей Траяна - монумент в Румунії, побудований в 109 році в тодішній римській провінції Мезії на честь перемоги римського імператора Траяна над даками в 102 році в битві при Тапа. Монумент був зведений на місці, де в 92 році був розгромлений XXI Стрімкий легіон. До його зведення тут існував вівтар, на стінах якого були написані імена 3000 легіонерів і допоміжних військ, які загинули тут «борючись за Республіку».
Історичний центр міста Тімішоара. Чарівність цього міста корениться в особливому характері його архітектури і яскравого культурного життя. Тімішоару часто називають «маленьким Віднем», круглий рік в ній проходять музичні та театральні вистави, ви побачите безліч художніх галерей, музеїв і галасливе нічне життя. Тімішоара - прогресивне, космополітичне місто, було першим містом в Європі і другим у світі після Нью-Йорка, де почали використовувати електрику для освітлення вулиць.
Монастир Снагов розташований на крихітному острівці посеред озера. Вважається, що саме тут було поховано обезголовлене турками тіло Влада III Цепеша, міфічного трансильванського Дракули. Монастир заснований в 1408 році Мірчею чол Батраном (Мірчею Старим) та неодноразово перебудовувався за зразками церков на горі Афон в Греції.
Королівський палац Котрочень. У 1679 на території нинішнього палацу за розпорядженням князя Шербана Кантакузіна був побудований монастир, поряд з яким французьким архітектором Полем Готтеро у 1883-1888 роках був побудований палац для короля Кароля I. Сьогодні архітектура і декоративне оздоблення палацу являють собою еклектичне змішання стилів - від німецького неореннесансу і ампіру до арт-нуво. В інтер'єрі в первинному вигляді збереглися Норвезька зала, Східна зала і Будуар королеви. Залишки монастиря розібрали у 1985 році. Після повалення Чаушеску, з 1991 року будівля стала резиденцією президента Румунії.
Заповідник Галявина Нарцисів з площею 400 гектарів є найбільшим подібним заповідником в Європі. У травні, до дня Святих Костянтина та Олени, поруч з трансильванським селом Вад поблизу міста Брашова розквітають мільйони білих нарцисів, і з цього приводу навіть існує місцевий фольклорний Фестиваль Нарцисів.
Монастир Синая був побудований у 1690-1695 роках на кошти зброєносця господаря Молдови, після паломництва в Єрусалим і на півострів Синай, звідки пішла назва монастиря і сьогоднішнього курорту. Чоловічий православний монастир зберігає першу біблію перекладену румунською мовою.
Дивовижний пам'ятник готичної архітектури XV століття - замок Корвінів розташований у Долині Черни і є найбільшим готичним замком на територии Румунії. Ця споруда цілком і повністю відповідає казковим уявленням про замки: він прикрашений вежами і башточками, невеликими вікнами-бійницями, гарними різьбленими балконами, а його дахи - різнокольорові і гостроверхі.
Детальніше: Трансильванія. Замок Корвінів
Розписні монастирі Буковини ХVІ століття - одна з нерозгаданих таємниць Європи. Кожен сантиметр їх стін, від фундаменту до даху, суцільно покритий яскравими фресками. Всього розписних монастирів в Південній Буковині - вісім. Вони внесені ЮНЕСКО до списку світової спадщини людства.
Детальніше: Буковина. Монастир Воронець, Буковина. Монастир Молдовиця, Буковина. Монастир Сучевиця
Веселий цвинтар Сепинця - єдине меморіальне місце у світі, де смерть і всі пов'язані з нею обряди мають гумористичний відтінок - розписні хрести, веселі епітафії та оригінальні різьблені пам'ятники. На надгробках зображені портрети покійників та сценки з їхнього життя або малюнки, що зображають момент смерті покійника.
Місто Сібіу - один з найважливіших культурних і релігійних центрів Румунії. Був заснований тевтонськими лицарями і до сьогодні є центром трансильванських саксонців. У 2007 році (спільно з Люксембургом) місто було обрано культурною столицею Європи. Місто насичене пам'ятками, серед яких виділяється Палац Брукенталя – один з перших музеїв живопису в Європі.
Гірський каньйон Біказ, або ущелина Біказ - одне з найбільш вражаючих природних місць Румунії є найглибшою (300 метрів) і найдовшою ущелиною в Румунії. Високі скелі ущелини розділяє гірська річка Біказ. Вісьмикілометровий шлях вздовж ущелини, часто по серпантину, зі скелями з одного боку і стрімким урвищем з іншого, є однією і найбільш захоплюючих доріг у країні.
Детальніше: Трансильванія. НПП Ущелина Біказ - Хашмаш
Фортеця Ришнов - могутня фортеця на вершині скелі, побудована в XIII столітті городянами для оборони від місцевих феодалів. З фортеці відкривається приголомшливий вид на Трансильванію, тут також знаходиться найглибша криниця в Румунії - 146 метрів. За весь час існування фортеця була захоплена тільки один раз.
Монастир Куртя де Арджеш св. Миколи був заснований Нягое Басарабом в 1526 році. З ХІХ століття храм монастиря використовувався як усипальниця румунських королів. Єпископська церква - один з найбільших шедеврів румунської архітектури. Згідно з легендою про заснування, в стінах храму замурована Анна, котру принесли в жертву майстри заради досягнення досконалості у мистецтві.
Монастир Путна називають «Єрусалимом румунського народу» головним чином тому, що тут знаходяться останки святого воєводи Стефана Великого, мабуть, найулюбленішого і найшанованішого румунського правителя. З моменту спорудження у 1469 році, Путна є найважливішим духовним, історичним і культурним центром Румунії. Собор побудований в типовому для румунської Буковини стилі.
Ясси - столиця Молдови з 1564 року, вважається найромантичнішим містом Румунії. Кожен з численних господарів Молдови залишив у місті слід про себе у вигляді якоїсь пам'ятки. Найвідомішими вважаються церква Трей-Іерах 1635 року, церква Митрополітане 1833-1839 років, церква Св. Миколая Чудотворця 1492 року, Палац Культури, будинок митрополита Дософтея з першим пристроєм для друку в країні, будівля першого в Румунії Університету.
Залізні Ворота Дунаю - це звуження в долині Дунаю в місці зближення Карпат і Стара-Планіни (річкові ворота) на кордоні Сербії та Румунії нижче міста Оршова. Довжина - 15 км, ширина - 230 м. Це місце вважається одним з найгарніших в Європі. На Сході від Залізних Воріт знаходиться стародавній Міст Траяна побудований в 106 році заради завоювання Дакії. На румунському березі, між 1994 і 2004 роками була вирізана з гірської скелі статуя дакійського короля Децебала, яка донині є найбільшою статуєю в Європі.
Дакійські фортеці Сармізегетуса і Костешть в горах Орештіє, побудовані в період максимального розквіту гето-дакської культури (1 століття до н.е. - 1 ст. н.е.) - є унікальними в європейській античності. Ці поселення являли собою синтез цивілізаціі, мілітаризму і релігійності. Костешть-Блідару, Костешть-Четецуя, Лункань-Пьятра Рошіе, Беніца і Кепилна були грізними конструкціями навколо столиці царя Децебала - Сармізегетуса - головного військового, релігійного та політичного центру незалежної доримської Дакії, резиденція дакійських царів, у тому числі останнього Децебала. Фортеці внесені до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.
Озеро Урсу - найбільше геліотермальное озеро в Європі, площею в 4 гектари. Містить хлористо-содову мінеральну воду з мінералізацією до 150 г/л на глибині 1,5 метра. На поверхні озера знаходиться шар 8-12 см прісної води, який дозволяє сонячним променям прогрівати солону воду і не дозволяє накопиченому теплу випаровуватися. У літні місяці температура води на поверхні становить 20-24 градуси, а на глибині 1,5 метра - близько 50 градусів. У цьому солоному озері пересуватися так само складно, як і в Мертвому морі.
Гребля Відрару була побудована на річці Арджеш в 1965 році, утворивши однойменне водосховище. Досьогодні це найвища гребля в Румунії. Висота греблі 166 метрів, довжина 305 метрів, а товщина 25 метрів. Гірське водосховище Відрару має площу 870 гектарів, а його об’єм майже 500000000 м³ води. Дамба озера на момент завершення будівництва за величиною вважалася п'ятою в Європі і дев'ятою в світі. Тут знаходиться найвища тарзанка в Європі висотою 160 метрів!
Клуж-Напока - серце Трансильванії - один з найбільших культурних центрів Румунії. Тут розташовані знаменитий ботанічний сад, заснований в 1872 році - один з найбільших в південно-східній Європі, етнографічний музей, фармацевтичний музей, музей історії. У 1920 р відомий румунський вчений Еміль Раковиця заснував в Клужі перший в світі Інститут спелеології. Найстаріша у місті будівля - будинок Матьяша Корвіна, в якому народився майбутній король Угорщини.
Алба-Юлія це одне з найдавніших міст Трансильванії та всієї Румунії. У панорамі старої частини міста сьогодні панує велична фортеця, збудована в 1714-1738 роках з територією в 70 гектарів, а загальна довжина її стін становить 12 км.
Крижаний готель Биля Лак розташований на висоті 2000 метрів над рівнем моря. Це єдиний крижаний готель в Карпатах і на всьому сході Європи. Готель щороку будується з крижаних цеглин вирізаних з льоду озера Биля Лак. Крім готелю, у високогірному курорті Биля Лак щорічно будується також крижана церква, в якій можна здійснити обряд вінчання.
Високогірне шосе Трансфегераш - це гірське шосе в Карпатах, що з'єднує румунські області Волощину та Трансильванію і проходить через гірський масив Фагараш. Найвищої точки досягає на висоті 2034 метри і є найвисотнішою дорогою Румунії. Відкрите для проїзду тільки у липні та серпні. Автомобільні журналісти TopGear назвали дорогу найкращою для їзди на спортивних машинах.
Фортеця Дракули Поєнар. У «Кантакузинському літописі» говориться, що фортеця була побудована за наказом кривавого князя Влада Цепеша (Дракули), бажаючи покарати бояр за зраду на святий день Паски («... всіх до одного погнав в Поєнар і трудилися, поки не перетворився одяг їхній на лахміття ... »). Товщина фортечних стін складає 3 метри з 5 оборонними вежами. За романом Брема Стокера, з вежі фортеці Поєнар, дізнавшись про неправдиву смерть графа, кинулася в річку красуня Єлизавета - дружина Цепеша Дракули.
Місто Констанца, друге за чисельністю населення місто в країні після Бухареста є знаменитим культурним і комерційним центром Румунії та столицею прибережного відпочинку в Румунії. 5 визначних пам’яток, заради яких варто відвідати набережну Констанци: Будівля Казино, Музей історії та археології, Акваріум, Православний Собор «Св. Петра і Павла », Мечеть «Кароль I».
Фортеця Нямц була побудована між 1375 та 1391 роками. Потім Стефан Великий підвищив стіни фортеці до 20 метрів, побудував 4 бастіони зовнішнього двору і побудував довгий напівкруглий міст, що підтримувався 11 стовпами. Навколо фортечної стіни викопали рів глибиною 10 метрів. Фортеця Нямц жодного разу не була підкорена штурмом, а у 1476 році втрималася при навалі військ Мухамеда II.
Печера Ведмедів була виявлена в 1975 році. У ній знайшли останки 150 печерних ведмедів. Протяжність вапнякових галерей становить 1.5 км, з яких 0.5 км є заповідною наукової зоною. Ведмежа печера зі своїми ідеально білими структурами з вапняку дуже гарна та є по-своєму унікальним вапняковим утворенням, яке досі залишається маловивченим.
Термальні джерела курортів Бейле Фелікс та Бейле Херкулане. В Румунії зосереджена третина відомих мінеральних джерел Європи, жодна європейська країна не може похвалитися такою різноманітністю і кількістю мінеральних джерел (близько 2500). Всього в Румунії діють близько 200 місцевостей в режимі бальнеологічних курортів. Серед найбільш давніх та відомих своїми термальними джерелами є курорти Бейле Фелікс та Бейле Херкулане. Завдяки високій температурі місцевих мінеральних джерел (38-60 °C) і підвищеному рівню мінералізації (3166-7426 мг), ці води характеризуються комплексним фізіологічним ефектом і незрівнянною цінністю.
Печера Муєрилор являє собою вапнякові галереї довжиною 3600 м розташовані на 4 рівнях. З багатою історією, печера Муєрилор в стародавні часи використовувалася для прихистку жінок і дітей, коли чоловіки йшли на війну.
Соляна копальня Турда. Відвідування цієї соляної копальні – ніби подорож у зовсім інший світ. Журналісти престижного сайту BusinessInsider вважають її найгарнішою пам'яткою з розташованих під землею. Крім того, цю копальню внесли до списку «25 незвичайних визначних пам'яток на Землі, про існування яких туристи не підозрювали», хоча видобування солі тут відбувається з незапам’ятних часів. Цей соляний палац справляє справді незабутнє враження.
Детальніше: Трансильванія. Турда. Соляна копальня