Сам собі Мандрівник

Якщо бажаєш, щоб вийшло добре - зроби Сам

Пам'ятки Одеси. Музей західного та східного мистецтва

Палац Абази

Музей заснований в 1924 році на базі приватних колекцій, зібраних місцевим Комітетом охорони пам'яток мистецтва та старовини, а також надходжень з міського музею образотворчих мистецтв і кабінету історії мистецтв Новоросійського університету. В експозиції музею знаходяться картини таких авторів як Хальса, Караваджо, Строцці, Маньяско, Мікеланджело, Рубенса, Міньяра.

Будівля, в якій розміщений музей, побудована в 1856-1858 роках для купця та підприємця Абази. Споруджена у дусі поширеної в ті часи еклектики: риси барокового характеру співіснують в ньому з елементами стилів ампір і рококо. Найбільш цікава в архітектурному плані частина будівлі - вестибюль з парадними сходами, висіченими з каррарського мармуру. Інтер'єри палацу мають багатий ліпний декор та різьблення, що прикрашає двері з бронзовою фурнітурою.

В наш час музей має три відділи:

·         Античного мистецтва. Колекцію відділу складають предмети античної кераміки, скла, мармурові барельєфи, а також зібрання гіпсових зліпків з найбільш відомих творів грецької і римської скульптури. Ряд експонатів представляють культуру Стародавнього Єгипту.

·         Західноєвропейського мистецтва ХVXIX століть. У цьому розділі музею експонується західноєвропейська скульптура, живопис, графіка та предмети декоративно-прикладного мистецтва.

·         Мистецтва країн Сходу. Цей відділ знайомить відвідувачів з мистецтвом Японії, Китаю, Ірану та Тибету.

Одеса, вулиця Пушкінська, 9. Координати: 46.482687, 30.742906

Останні додані пам'ятки