Сам собі Мандрівник

Якщо бажаєш, щоб вийшло добре - зроби Сам

Пам'ятки Одеської області. Білгород-Дністровський. Фортеця Аккерман

Цінність розташування цього міста була причиною як його злетів, так і падінь. Контроль над однією з важливих торгівельних артерій – виходу з Дністра в Чорне море неабияк збагачувала місто, а також неабияк приваблювала завойовників. По Дністру завжди проходив якийсь кордон і захопити прикордонні міста сусіда – просто справа честі, та й зиск нічогенький. А захопивши, кожен новий власник старався укріпити місто. Так місто і жило – воювало, будувалося  і торгувало 2500 років.

Пам'ятки Одеси. Одеська Опера

 

Одеський театр – найкращий у світі! Ці слова Фердинанда Фельнера – одного з проектантів театру, сказані на урочистостях з нагоди відкриття нового театру в Одесі та вручення міському голові Григорію Маразлі позолоченого ключа від театру, актуальні й нині. Тоді той символічний ключ поклали в металеву скриньку і замурували біля підніжжя дзеркала на сходах західного портику театру. Оперним, міський театр в Одесі почав називатися значно пізніше.

Пам'ятки Одеси. Палац графа Толстого

Дім вчених

Це єдина дворянська садиба Одеси, в якій збереглася більша частина внутрішнього оздоблення в тому вигляді, в якому її бачили пани до більшовицького перевороту 1917 року. Архітектурний комплекс включає в себе 2 будівлі – власне, 2-х поверхова садиба графа М.Толстого з 12 кімнатами, і будівля картинної галереї, створена архітекторами, які подарували Одесі нову будівлю Оперного театру.

Пам'ятки Одеси. Художній музей

 

Зібрання цього музею – одна з найбільш значних і багатопланових колекцій вітчизняного образотворчого мистецтва в Україні. Колекція охоплює всі види образотворчого мистецтва (живопис, графіку, скульптуру, декоративно - прикладне мистецтво) і включає в себе твори українських та російських майстрів від іконопису XVI століття до сучасності, нараховуючи понад 10000 оригінальних робіт.

Пам'ятки Одеси. Музей західного та східного мистецтва

Палац Абази

Музей заснований в 1924 році на базі приватних колекцій, зібраних місцевим Комітетом охорони пам'яток мистецтва та старовини, а також надходжень з міського музею образотворчих мистецтв і кабінету історії мистецтв Новоросійського університету. В експозиції музею знаходяться картини таких авторів як Хальса, Караваджо, Строцці, Маньяско, Мікеланджело, Рубенса, Міньяра.

Пам'ятки Одеси. Археологічний музей

Одеський археологічний музей - один з найстаріших музеїв України, заснований у 1825 році, як Одеський музей старожитностей. Нині це найбільш значна збірка археологічних джерел зі стародавній історії півдня України. Речі  із зібрання охоплюють величезний хронологічний період - від кам’яного віку  до середньовіччя. Музей також зберігає колекції старожитностей Давнього Єгипту, Греції, Кіпру, Італії.

Останні додані пам'ятки