Сам собі Мандрівник

Якщо бажаєш, щоб вийшло добре - зроби Сам

Пам'ятки Австрії. Каринтія. Монастир Мілльштатт

Stift Millstatt

Монастир Мілльштатт - колишнє абатство ордену бенедиктинців, розташований в Мілльштатт-ам-Зеє, був заснований в 1070 році і протягом століть був духовним і культурним центром Каринтії.

Мілльштатт був заснований братами Аріба II і Потто з баварського сімейства Арібонідів. Абатство процвітало під заступництвом папи Калікста II, а 1245 року настоятель Мілльштатта навіть отримав право пошиття папського облачення від архієпископа Зальцбурга. Найяскравіший період у розвитку монастиря припав на абата Отто III. У той період було написано безліч цінних рукописів, незліченні фонди робили значні пожертвування на користь монастиря.

У 1274 році Мільштатт був знищений пожежею, відновленням займався абат Отто IV, роботи велися аж до 1291 року.

При імператорі Фрідріхові монастир занепав: моральність виродилася, будівлі поступово розпадалися, а настоятелі були некомпетентні. Належало справитися з величезними боргами монастиря і привести в порядок занедбані будівлі. До того ж, Мілльштатт був сильно спустошений турками в 1478 році, а пізніше і угорськими військами в 1487 році. Управління монастирем перейшло до Максиміліана I, однак, ситуація була важка, контроль був частково втрачений. У Мілльштатті відбувалися селянські повстання і поширення протестантської віри.

У 1598 році, за часів ерцгерцога Фердинанда II, єзуїти створили коледж в столиці Штирії (сучасний університет Граца), який за рахунок своїх доходів повинен був фінансувати Мілльштатт. Ченцям не подобалися суворі заходи і тиск єзуїтів. В 1737 році невдоволення переросло у відкритий бунт, коли багато селян озброїлися і увірвалися в монастир. У 1773 році ченці були змушені покинути Мілльштатт, а всі володіння були передані в державне управління.

Найбільш цікава частина монастиря - внутрішній двір з двоповерховими ренесансними арками, побудований в XVI столітті. З церквою монастир пов'язаний критою галереєю XII століття, прикрашеною колонами із зображеннями тварин, рослин і людей. Романський портал всередині церкви був створений в 1170 році майстром Рудгером. У бічних капелах церкви знаходяться надгробки магістрів ордена Св. Георгія, якому колись монастир належав.

З 1977 року церква є власністю місцевої парафії, а всі інші будівлі колишнього монастиря відносяться до австрійської Державної лісової комісії.

У абатстві Мільштатт з його знаменитою критою галереєю щорічно проходить безліч заходів у галузі культури. Найбільш відомі «Мільштаттські тижні музики» з травня по жовтень, в програмі яких струнні концерти та органна музика.

Stiftgasse 1 9872 Millstatt, Österreich. Координати: 46.804686, 13.570631

Для планування маршруту до міста Мілльштатт - http://www.postbus.at/en/index.jsp

 

 

Каринтія, Австрія, цікаві місця, пам’ятки, що подивитися, де побувати, що відвідати в Австрії, поїздки, подорожі, тури Європою, самостійні поїздки в Європу автомобілем, на автомобілі.