Сам собі Мандрівник

Якщо бажаєш, щоб вийшло добре - зроби Сам

Пам'ятки Австрії. Каринтія. Озеро Фаакер-Зеє

Faaker See

На південний схід від Філлаха і річки Драви на півночі гори Караванке (Karawanke) гірського масиву Міттагскогель (Mittagskogel) розкинулося озеро Фаакер-Зеє. На північному його березі - курорти Егг, Дроболлах і Фаак. Це озеро є одним з найпривабливіших місць літнього відпочинку в Каринтії завдяки літньому теплу, альпійським лукам, живописним лісам і поетичним кручам гір Караванкен. Своїми неповторними пейзажами озеро добре відомо у всій Європі. Озеро Фаакер-зее розташоване на півдорозі між Віднем і Венецією, що відкриває чудові можливості для екскурсійних маршрутів.

 

Тут можна зайнятися водними видами спорту: навчитися керувати вітрильником, каяком. Любителі прогулянок верхи швидко знаходять дорогу до місцевих стаєнь. У Дроболласі є готель, де приймають тільки сім'ї з дітьми - свого роду готель-дитсадок. Для автолюбителів обладнаний просторий кемпінг. Температура води в озері до 26°С гарантує чудовий відпочинок на воді, єдине - необхідно відмовитися від моторних човнів, оскільки регіон озера Фаакер-зее має репутацію «найчистішого альпійського регіону». Туристичний центр має супермаркети, зони відпочинку, дискотеки тут є все для активного дозвілля і розваг, в той же час можна спокійно відпочити на лоні природи. З травня по жовтень проводяться близько 300 заходів, серед них щотижневі свята і селянські ринки, музичні вистави і багато іншого.

Озеро Фаакер Зеє знаходиться в приватній власності. Вода там кришталево чиста бірюзового кольору. Озеро займає п'яте місце серед найбільших озер Каринтії при загальній площі 220 га (максимальна глибина 29,5 м).

Адміністративно озеро належить округу Філлах (разом з сільцями Дорболлах і Егг-ам-Зеє на півночі) і Фінкенштайн (з селом Фаак-ам-Зеє на південному заході). Підводний хребет, що тягнеться із заходу на схід піднімається з води на 12 м у вигляді острова і ділить озеро на два басейни. Розмір озера становить 2,2 км², а максимальна глибина північного басейну 29,5 м. Середня глибина - 16,1 м. Об'єм води - 35,24 млн. м³, теоретичний час оновлення води - 7,8 місяців. Головний приплив озера - річка Ворониця. Інші притоки - Гайок і ще кілька джерел. Відтік Фаакер Зеебах (Faaker Seebach) відводить воду в річку Гайль (Gail). Саме завдяки припливу річки Ворониця вода тут бірюзова, у воду озера потрапляють найдрібніші частинки вапняку, які довго не осідають і відбивають світло блакитним кольором.

Навколо озера до послуг туристів є багато місць для проживання, в тому числі різноманітна туристична інфраструктура з готелями, пансіонатами, апартаментами і кемпінгами. Є кілька ресторанів і пабів, кафе і таверн. Для розваги гостей проводять всілякі заходи , в тому числі тиждень байкерів Bike Week на першому тижні вересня.

Координати містечка Фаак ам Зеє: 46.569143, 13.917038. Для планування маршруту до озера - http://www.postbus.at або http://www.oebb.at

 

 

Каринтія, Австрія, цікаві місця, пам’ятки, що подивитися, де побувати, що відвідати в Австрії, поїздки, подорожі, тури Європою, самостійні поїздки в Європу автомобілем, на автомобілі.