Сам собі Мандрівник

Якщо бажаєш, щоб вийшло добре - зроби Сам

Пам'ятки Австрії. Каринтія. Фортеця - замок Гохостервітц

Burg Hochosterwitz

Символ Каринтії.  Мабуть, найвідомішою пам'яткою Каринтії є фортеця Гоxocтepвітц, яка неприступно і гордо красується на могутніх скелях. Замок Гохостервітц був побудований з вапняку на скелі, яка піднімається на 150 м над долиною і відкриває відвідувачеві захоплюючий вид на сусідні гори, пагорби і села. Перша згадка про замок відноситься до 860 р., коли він називався Асторвиця. Це найменування має слов’янське походження - Островиця і сходить до часу слов'янського князівства Коронтанія, ядро якого знаходилося на території сучасної Каринтії.

 

У 1209 році Бернард Спанхейм, герцог Каринтії, передав роду Остервіц спадкову посаду виночерпія герцогського двору.У XV столітті останній представник родини Остервіц був полонений під час турецького набігу на Каринтію і помер у полоні, не залишивши спадкоємців. В результаті замок перейшов у володіння герцога Каринтії і імператора Священної Римської імперії Фрідріха III.

У подяку за підтримку імперських військ під час воєн проти турків, Кайзером Фердинандом I в 1541 роцізаставне право на замок було передано Крістофу Кевенхуллеру фон Айчелбергу. Крістоф Кевенхуллер почав перебудовувати замок у відповідності з планами Доменіко дель Агліо, одного з найкращих військових архітекторів того часу.

Старший син Крістофа Кевенхуллера, Йоганн, успадкував замок, але, у зв'язку з його дипломатичними зобов'язаннями, передав заставне право своєму двоюрідному братові Георгу Кевенхуллеру. Георг Кевенхуллер, як губернатор Каринтії, купив замок Гоxocтepвітц у ерцгерцога Карла фон Іннеростреч, 18 березня 1571 року.

Георг Кевенхуллер продовжував власними коштами розбудовувати замок. Він сильно зміцнив замок з метою відбиття турецьких вторгнень, побудував арсенал і чотирнадцять воріт. У результаті його роботи, фортифікаційні споруди замку перевершили більшість сучасних аналогів. У дворі замку мармурова меморіальна дошка 1576 року свідчить, що Георгом Кевенхуллером було "реконструйовано цей замок його особистими коштами. Це був його дім, він оточив його стінами і обладнав бастіонами і арсеналом".

Любов і турбота Георга про свій замок тривали все його життя. Мармурова дошка також нагадує про його нащадків і спадкоємців "для підтримки замку в якості постійної пам'яті про минуле і попередженням для всіх часів".

З тих пір замок Гохостервітц належить одній сім'ї впродовж поколінь і завжди був хтось із членів сім'ї, хто, згадавши попередження на камені від свого предка, йшов на великі витрати, щоб зберегти замок у хорошому стані.

Замок кілька разів зміцнювався і перебудовувався, але своїм нинішнім виглядом він зобов'язаний, в першу чергу, згаданому Георгу Кевенхуллеру, який значно зміцнив його стіни, готуючись до вторгнення османів.Саме тоді тут з'явилися чотири ряди стін, 5 підйомних мостів, три круглі вежі в кутах фортечних стін, 14 воріт, арсенал і квадратний донжон. Настільки потужний ряд укріплень і вдале розташування на 150 - метровій скелі зробили Гохостервітц практично неприступним - за всю його історію замок так і не підкорився ворогові і дійшов до наших днів в незмінному вигляді.

14 воріт замку мають надзвичайно продумане розташування і конструкцію. Для завоювання замку, нападники мали поступово пройти з боєм кожні ворота, відбиваючи, при цьому, атаки з усіх боків.

Другий шлях, який називається "дурні сходи" веде крутим і скелястим західним схилом гори. Це був вирізаний у скелі прохід, що дає можливість проникнути в замок без проходження воріт.

Всередині замкових стін розташований внутрішній замок з багатою колекцією зброї, картин епохи Відродження та обладунків. Саме тут і стоять обладунки вартового - гіганта, начальника замкової охорони, чий зріст за прикидками вчених складав більше двох метрів. В замку виставлена мисливська зброя, гармати і бомбарди початку ХІV-го століття, які є, ймовірно, найстарішою відомою вогнепальною зброєю у світі. Броня, алебарди, мечі свідчать про необхідність ближнього бою для боротьби з вторгненням армій. Як заявив у своєму заповіті Георг Кевенхуллер, замок оснащений зброєю для захисту замку і населення.

Окрім музею, на території знаходяться фамільна каплиця Кевенхуллерів, господарські будівлі, кімнати прислуги і навіть ресторанчик для туристів.

Невелика каплиця з красивими фресками і типовим каринтійським вівтарем 1673 року, розташована на північній стороні замкового двору. Церква вперше згадується  926 роком. Георг Кевенхуллер перебудував її в 1586 році як протестантську церкву. Дзвін був встановлений в 1585 році і періодично використовується дотепер.

Але, зрозуміло, головною приманкою для туристів залишаються знамениті чотирнадцять воріт, прикрашені мармуром, різьбленням, гербами власників, геральдичними фігурами - Чоловічі, Левові, Ангельські, Сторожові ... Забути про те, що це все-таки фортифікаційні споруди, не дають вікна - бійниці, решітки, загородження проходів і механізми для скидання каменів на голови обложників. Всі ворота сьогодні забезпечені табличками, котрі інформують про те, як вони влаштовані.

Hochosterwitz 1 9314 Launsdorf, Österreich. Координати: 46.756798, 14.449039

Розклад роботи.

Квітень і жовтень 10.00 – 17.00.

Травень - вересень 9.00 – 18.00.

Вартість квитків.

Дорослі € 12,00, з картою Kärnten € 10,80.

Діти (від 6 до 15 років) € 8,00, з картою Kärnten € 7,20.

Студенти з студентським квитком € 9,00.

Сімейний квиток (до 2 дітей) € 32,00.

Пенсіонери (60 +) € 10,00, з картою Kärnten € 9,00.

 

 

Каринтія, Австрія, цікаві місця, пам’ятки, що подивитися, де побувати, що відвідати в Австрії, поїздки, подорожі, тури Європою, самостійні поїздки в Європу автомобілем, на автомобілі.