Сам собі Мандрівник

Якщо бажаєш, щоб вийшло добре - зроби Сам

Пам'ятки Австрії. Каринтія. Озеро Клопайнер-Зеє

Klopeiner See

Озеро Клопайнер-Зеє знаходиться на південному сході від міста Фелькермаркта (Völkermarkt) на території курортного містечка Санкт Канціан-ам-Клопайнер-Зеє (Sankt Kanzian am Klopeiner See). Зараз від величезного озера, яке колись охоплювало всю територію нинішнього сільця Кюнсдорф (Кühnsdorf), залишилася лише мала частина.

Озеро Клопайнер-Зеє відрізняється слабким стоком. Підживлюють його тільки маленькі поверхневі притоки з низьким рівнем води та грунтові води. Відтік здійснюється із західного боку і впадає в річку Драву. Це найтепліше озеро в Австрії, температура води якого доходить до 28°C. Найглибша частина озера досягає 48 м, а середня глибина - 23 м.

З огляду на те, що Клопайнер-Зеє - одне з озер з найменшою циркуляцією води, температура в ньому досить висока. Через слабку проточність владі міста Санкт Канціан-ам-Клопайнер-Зеє, власністю якого вважається озеро, доводиться докладати величезних зусиль для підтримки чистоти води в обох басейнах. Озеро знаходиться в міському обслуговуванні вже десятиліття, після того як на початку 80-х років ХХ століття воно було сильно забруднене біологічними відходами, його постійно очищують.

З 1975 року Клопайнер-Зеє має єдину в Європі систему глибинного водовідведення, по якій видаляється вода з низьким вмістом кисню і багата поживними речовинами. З цієї причини глибина збагаченої киснем товщі води збільшується. У 1930-ті роки циркуляційна течія досягала глибини 40 м, а сьогодні розмішування доходить до 30 м, для цього необхідно надавати технічну підтримку.

Також високою температурою води відрізняється маленьке озеро Турнерзее (Turnersee) глибиною 13 м. Воно лежить в 2 км від села Унтернаррах (Unternarrach) і також відноситься до громади Санкт Канціан.

На північному заході Клопайнер-Зеє є ще одне озеро. Воно називається Кляйнзі (Kleinsee) «Маленьке озеро» і добре відоме серед любителів риболовлі.

Вже в 1885 р. на Клопайнер-Зеє приїжджали перші відвідувачі, які могли розраховувати на 40 спальних місць. Особлива увага приділялася лікуванню захворювань легенів. У 1920 -ті роки відкрилися перші великі готелі. Туристичний потік значно виріс у 1970-х. Основними центрами стали три курорти: Клопайн (Klopein) на північному березі, Зеелов (Seelach) у північно-західному куті і Унтербург (Unterburg) у південно-східному куті. Сьогодні три частини селища в основному об'єдналися, а туристичним центром вважається територія від Клопайна до Зеєлах. Тут є все для активного відпочинку: 65 тенісних кортів, тенісний зал, заняття тенісом з досвідченими тренерами, майданчик для гольфу з 18 лунками, три школи серфінгу, школа підводного плавання, міні-гольф, рибалка, велосипедні прогулянки (200 км велосипедних трас), верхова їзда. Прогулянки в гори Караванкен! Тут ніколи не буває нудно: щотижневі дитячі свята, свята на озері з феєрверками, щоденні танцювальні та розважальні програми у всіх готелях.

Координати містачка Клопайн: 46.606445, 14.57375. Для планування маршруту до озера - http://www.postbus.at або http://www.oebb.at

 

 

Каринтія, Австрія, цікаві місця, пам’ятки, що подивитися, де побувати, що відвідати в Австрії, поїздки, подорожі, тури Європою, самостійні поїздки в Європу автомобілем, на автомобілі.