Сам собі Мандрівник

Якщо бажаєш, щоб вийшло добре - зроби Сам

Пам'ятки Австрії. Каринтія. Водоспад Раггашлюхт

Raggaschlucht

Гірський потік Рагга, що впадає в річку Мель, прорізав в горах одну з найкоротших і вражаючих ущелин Каринтії - Раггашлюхт. Довжина - всього 800 метрів, при цьому ущелина настільки вузька, що місцями можна дістати руками до обох її стін. Раггашлюхт доступний для перегляду з 1882 року, коли в цьому карколомному місці вперше вдалося врізати містки для пішоходів. У 1978 році каньйон був оголошений Національним пам'ятником.

 Для автомобілів передбачена велика стоянка, котра є акуратною зеленою галявиною, приблизно в 700-800 метрах від входу в ущелину. 

Гроші за вхід в ущелину необхідні для підтримки в безпечному стані стежки, яка складається з дерев'яних містків, що буквально висять над ревучим потоком. Прогулянка ущелиною можлива тільки в одному напрямку - знизу вгору. При цьому будьте готові до того, що перепад висот складе близько 200 метрів. Зовсім коротка нижня частина ущелини широка і світла, але раптово стіни змикаються і ви потрапляєте у вузький, звивистий і прохолодний коридор. Ось вже де наочно підтвердилася приказка "Вода камінь точить"! Досягнуті водою за мільйони років результати просто приголомшують! Місцями на стінах прикріплені інформаційні таблички (втім, всі вони тільки німецькою мовою). По суті, всі 800 метрів ущелини являють собою каскад невеликих водоспадів. Вінчає всю цю пишність десятиметровий водоспад на верхньому виході з ущелини.

Зворотний спуск до автостоянки прямує лісом з прекрасними видами на околиці. Він досить крутому, тому не забудьте одягнути взуття, зручне для такого походу. Путівники стверджують, що весь похід займає одну годину, але це не зовсім так. З зупинками на відпочинок, фотографуванням та ін. буде витрачено близько двох годин. На вході в ущелину вас, скоріш за все, сфотографують, а на зворотній дорозі вже запропонують придбати за 5 євро пам'ятну фотографію. Торг доречний.

Schmelzhütten 9831, Flattach, Österreich. Координати: 46.930774, 13.136465.

Для планування маршруту громадським транспортом - http://www.postbus.at

Години роботи:

10.05 – 07.06 та 08.09 – 05.10 щоденно 10.00 – 16.00

08.06 – 07.09 щоденно 9.00 – 17.00

Вхідні квитки: Дорослі: € 6, діти (віком 6-15): € 3.

 

 

Каринтія, Австрія, цікаві місця, пам’ятки, що подивитися, де побувати, що відвідати в Австрії, поїздки, подорожі, тури Європою, самостійні поїздки в Європу автомобілем, на автомобілі.