Сам собі Мандрівник

Якщо бажаєш, щоб вийшло добре - зроби Сам

Пам'ятки Австрії. Каринтія. Кельнбрайншперре

Kölnbreinsperre

Мальта - Хохальм Штрассе. 

Шлях, прокладений по високогірних альпійських луках,  є однією з найкрасивіших екскурсійних доріг Австрії, яка проходить по самому центру прекрасної місцевості високогірного масиву Тауерн.  Кінцевий пункт цієї дороги - Кельнбрайншперре - гребля з бетону, висота стін якої становить 200 метрів.

 

Яскравим прикладом того, як техніка може зруйнувати дивно прекрасний світ альпійської природи, служить долина річки Мальти в Каринтії. До будівництва вона була відома як «долина спадаючих вод». У ті часи тут зі скельного уступу падало понад 30 галасливих водоспадів, завдяки яким долина і отримала свою виразну назву. Сьогодні це «долина мертвих вод», до того ж велику проблему представляє сама гребля, вона постійно потребує ремонту і величезних грошових субсидій. 

Намір влаштувати на місці заповідника площею 21 тис. га водосховище з гідроакумулюючою електростанцією (ГАЕС) виникло ще в середині 60-х років. Незважаючи на активну компанію, спрямовану проти будівництва, гребля була побудована. Її урочисте відкриття відбулося в 1978 р, це третя за величиною гребля світу з площею стіни 7 гектарів! З висотою 200 м і шириною 626 м, Кельнбрайншперре є найбільшою греблею в Австрії. У пікові періоди водосховище зберігає 200 млрд. м³ води - кількість, яка дозволило б 1,4 мільярда людей (20 % населення Землі) наповнити ванну. Технічний стан греблі кожного дня контролюються в 2500 контрольних точках.

Водоспади все ж залишилися, по дорозі можна побачити два дуже і дуже гарних. До одного, (а він не маленький 200 м!) веде окультурена стежка через всякі забавні спортивні "лазилки" для підлітків. Координати 47.009725,13.43794  приведуть вас до місця, де починається серпантинова дорога Мальта-Хохальм Штрассе (L12), в'їзд на неї платний і відкрита вона тільки в гарну погоду. Вам належить пройти шлях в 35 кілометрів, здійснюючи круті віражі і проїжджаючи через кам’яні тунелі. Місцями організовано реверсний рух і пропускаючи зустрічні машини можна насолоджуватися красою місцевих ландшафтів до 20 хв.  

Кінцевий пункт цієї дороги - Кельнбрайншперре - гребля з бетонуна висоті 1933 метри над рівнем моря. Залишивши машину на просторій автостоянці, ви на місці - гуляйте, милуйтеся, дихайте гірським повітрям, робіть фото і відео зйомку. Видовище там незабутнє, особливо стоячи на скляній підлозі спеціального оглядового майданчику Airwalk на греблі з безперервним видом 200 м в глибину разом з захоплюючим видом на навколишній альпійський пейзаж Високого Тауерну. Багатогранну архітектуру Кельнбрайншперре можна відчути тільки на Airwalk: коли криві стіни над головою і масивна споруда складається з 2 млн. м³ бетону - майже обсяг піраміди Хеопса (2,6 млн. м³) – просто перед вами. А якщо маєте час, то можна піти по будь-якій з 50-ти стежок котрі прямують в альпійську височінь.

Brandstatt 36, 9854 Malta, Österreich. Координати: 47.078852, 13.344328.

Дорога відкрита з початку травня до кінця жовтня щоденно 7.00 – 18.00. Точні дати дізнавайтеся на сайті, оскільки відкриття дороги залежить від погодних умов.

Ціна проїзду по дорозі: мотоцикл € 9.50, автомобіль € 18.00

 

 

Каринтія, Австрія, цікаві місця, пам’ятки, що подивитися, де побувати, що відвідати в Австрії, поїздки, подорожі, тури Європою, самостійні поїздки в Європу автомобілем, на автомобілі.