Сам собі Мандрівник

Якщо бажаєш, щоб вийшло добре - зроби Сам

Прага. Танцюючий будинок

Tančící dům

Архітектура цієї будівлі стала результатом творчого натхнення архітекторів однією з найпрекрасніших тогочасних танцювальних пар - Фредом Астером і Джинджер Роджерс. В результаті, в 1996 році у Празі з’явився цей незвичайний будинок, в котрому міститься національний Нідерландський дім, а в народі його кличуть не інакше, як Джинджер і Фред.

Споруда являє собою архітектурну композицію з двох будинків. Один будинок, котрий розширюється догори, символізує чоловічу фігуру, а друга частина будівлі нагадує жіночу - з тонкою талією і спідницею, що розвивається в танці. Здалеку конструкція видається зовсім не стійкою, проте зблизька ця ілюзія зникає.

Ідея спорудження такої будівлі в історичному центрі Праги викликала свого часу чимало спорів. Дійшло, навіть, до втручання Президента, котрому проект сподобався. В результаті будинок став не менш популярним туристичним місцем Праги, ніж Ратуша, а ресторан на горішньому поверсі з прекрасним видом на Влтаву є просто обов'язковою гастрономічною пам'яткою Праги.

Rašínovo nábřeží 80, Praha. Координати: 50.075442, 14.413988