Сам собі Мандрівник

Якщо бажаєш, щоб вийшло добре - зроби Сам

Пам'ятки Австрії. Зальцбург. Резиденція архієпископів

Residenz zu Salzburg

Стара резиденція архієпископів Зальцбурга розташована в центрі старої частини міста на Резіденцплац. Парадна резиденція служила зальцбурзьким архієпископам з 1120 р.  Архієпископ Конрад І почав будувати Палац єпископа наприкінці першого конфлікту інвеститури. Перша документальна згадка про Резиденцію датується 1232 роком.

Між 1519 і 1586 роками відбулися деякі зміни та доповнення. Резиденція, якою виглядає сьогодні, була побудована для архієпископа Вольфа Дітріха фон Райтенау (1587-1612).   Будівництво нової будівлі було розпочато в 1600 р., закінчено в 1619 р.

Будівництво південного крила, завдяки великим сходам і Залу карабінерів - сполучнії секції, що зв'язує Францисканську церкву і великий двір, було розпочато на початку ХVII століття. Наступники Вольфа Дітріха розширювали і прикрашали комплекс до кінця XVIII століття.

 Маючи необхідну ауру могутності і величі, Палац служив архієпископам подвійну службу, як місце для проживання і як місце для проведення громадських зборів і зустрічей на вищому рівні.

Оформлення розкішних інтер'єрів було доручено Лукасу фон Хільдебрандту і було завершено в 1727 році. Фрескові розписи стін і стелі здійснені Роттмайром і М. Альтомонте Парадні зали в стилі пізнього бароко та раннього класицизму багато прикрашені настінним і стельовим живописом , ліпниною та гобеленами . На третьому поверсі розташовується галерея з прекрасним зібранням європейського живопису XVI -XIX століть. У зовнішньому дворі резиденції знаходиться бароковий фонтан , прикрашений кіньми і тритонами.

Резиденція протягом кількох століть служила зальцбурзьким Князям-архиєпископи місцем засідань, а також прийому гостей і послів з інших країн. Всього в особняку налічується близько 200 різних залів, частина з яких відкрита сьогодні для відвідування .

На протилежному боці площі стоїть Нова резиденція , де єпископ жив під час перебудови свого палацу. З 2004 року тут розміщується Музей Заттлера

Люди, які відвідуватимуть Резиденцію сьогодні, пройдуть тим же маршрутом по кімнатах, як це робили посланці закордонних князів, державних діячів і дипломатів на їх шляху до аудієнції у архієпископа. Починаючи з Залу карабінерів, відвідувачі проходять кімнати в порядку зростання пишності - через Rittersaal, Ratszimmer, Antecamera і в Audienzsaal, найпрекраснішою і найбагатшою з приймалень. Приватні палати єпископів і князів включали офіс, скарбницю, спальню з приватною каплицею, красивою галереєю, тронним залом, білим залом, зеленою кімнатою та імператорським залом.

У числі скарбів резиденції - керамічні печі, венеціанські дзеркала, стельові фрески, кришталеві люстри, дорогоцінні годинники і картини . 

Вольфганг Амадей Моцарт регулярно виступав для регентів у величних залах Резиденції. Справді, перший його концерт для скрипки KV 219 в A-мажор відбувся 20 грудня 1775 року у "Ratszimmer" конференц-залі.  

Резиденція на цей час належить провінції Зальцбург. Величні апартаменти до цих пір використовуються для державних, приватних і політичних подій і функцій. Зараз тут знаходяться урядові та університетські органи управління. Ці приміщення також можуть бути орендовані як прекрасна декорація для будь-яких заходів.

Residenzplatz 1, 5020 Salzburg. Координати: 47.79853, 13.045889

Їхати автобусами № 1, 2, 3, 5 і 6 до зупинок «Rathaus» або «Ferdinand-Hanusch-Platz»

Розклад роботи:

щодня з січня по грудень 10.00 - 17.00. Продаж квитків припиняється о 16.30.

Ціни квитків:

Комбі-квиток - величні кімнати і галерея:   2014 дорослі € 9,50 Для груп та пільговиків € 7,50 Діти (6-14 років) € 3,50   Сімейний квиток € 21,50.

 

 

Зальцбург, Австрія, цікаві місця, пам’ятки, що подивитися, де побувати, що відвідати в Австрії, поїздки, подорожі, тури Європою, самостійні поїздки в Європу автомобілем, на автомобілі.