Сам собі Мандрівник

Якщо бажаєш, щоб вийшло добре - зроби Сам

Пам'ятки Австрії. Зальцбург. Зальцбурзький музей

Salzburgmuseum

Цінні художні об'єкти, естетичні презентації, цікавий зміст і мультимедіальне обладнання утворюють гармонійне ціле цього, оновленого в 2007 році, музею. Зальцбурзький музей є доказом того, що сучасний музей може бути одночасно інформаційним і захоплюючим. За свою діяльність Зальцбурзькому музею було присвоєно Австрійський Музейний приз.

"Зальцбург особисто"

Не тільки правлячі світу цього в усі часи уособлювали життя міста і землі Зальцбург. Виставки на другому поверсі розповідають про життя, творчість і діяльність цікавих особистостей Зальцбурга в галузі мистецтва, архітектури, науки, літератури, музики, фотографії, ремесла та світу праці.

"Міф Зальцбург"

Постійна виставка на третьому поверсі Нової Резиденції з її парадними кімнатами, спеціалізується на історичному, мистецькому та культурному розвитку Зальцбурга. Воно простежується від самодержавних князів-архієпископів, через художників романтизму з їх чарівними картинами зальцбурзьких пейзажів до тем сучасності.

Скарбниця археологічних розкопок і предметів культури середньовіччя.

У дзеркальному залі на третьому поверсі Нової Резиденції виставлені експонати з колекцій на тему "Археологія та Середньовіччя", як, наприклад, кельтський глечик з носиком, шолом з гірського перевалу Луег або готичний стулчастий вівтар майстра "Virgo inter Virgines".

У Панорама-пасажі Нової Резиденції - підземному переході між Зальцбурскім музеєм і Панорама-музеєм - представлені знайдені при археологічних розкопках цінні предмети матеріальної культури доісторичного і римського періодів, з яких велика увага приділяється, наприклад, римській міській стіні з розписом. Крім цього, численні моделі міста, об'єкти прикладного мистецтва та історичні дані дозволяють здійснити подорож у часі, яке розповідає про розвиток Зальцбурга з римського періоду до наших днів.

Під внутрішнім двором Нової Резиденції розташований Виставковий зал - багатофункціональне приміщення площею близько 500 квадратних метрів, оснащене суцільною світловою стелею і розділене на дві частини, де щороку проходять три великі спеціалізовані виставки.

Можна також піднятися на годинникову вежу та роздивитися механізм вежового годинника, музичний барабан котрого має 7970 отворів, та може грати 100 різних мелодій.

Mozartplatz 1 5020 Salzburg. Координати: 47.798721, 13.047248. Автомобілем прямо до музею не доїдете, але поряд є багато паркінгів, звертайте увагу на знаки.

Розклад роботи:

·         вівторок – неділя: 9.00 – 17.00;

·         неробочі дні: 1 листопада, 25 грудня;

·         24 і 31 грудня: 9.00 – 14.00, 1 січня: 13.00 – 17.00.

Ціни квитків:

·         дорослі – 7,00€;

·         пільговий – 6,00 €;

·         студенти (від 16 до 26 років) – 4,00€;

·         діти (від 6 до 15 років) – 3,00€;

·         сімейний – 14,00€.

·         із Зальцбург-карта вхід безкоштовно.