Сам собі Мандрівник

Якщо бажаєш, щоб вийшло добре - зроби Сам

Пам'ятки Австрії. Зальцбург. Францисканська церква

 

Franziskanerkirche

Історія францисканської церкви - за аналогією з історією Зальцбурзького собору - може бути простежена до ранньохристиянського періоду Зальцбурга. Обидві церкви відрізняються своїми контрастними архітектурними стилями: собор - домінуюче бароко єпископів, церква францисканців - струнка готична церква для середнього класу.

 Собор має величну церковну структуру, францисканська церква є місцем тихого спілкування. 

Витоки церкви неясні, деякі стверджують, що вона може бути старшою від собору. ЇЇ будівництво пов'язане з Святим Вергілієм. Як і більшість інших церков в Зальцбурзі вона неодноразово розорялася вогнем і стала жертвою покарання імператора Фрідріха Барбаросси в 1167 році. Прагнучи залишили свій слід в місті, зальцбургські бюргери двічі здійснювали реконструкцію церкви на рубежі ХІІ століття і на початку ХV століття. Впевнений у собі середній клас може дозволити собі мати церкву, відремонтовану найвідомішим архітектором Зальцбурга, Гансом фон Бургхаузеном. У той час Ганс фон Бургхаузен отримав визнання завдяки церквам в Ландсхуті і Ноййоттингу.

Шедевром є чудовий зал хору, який ефективно відображає злиття світла і тіні, одна з визначних особливостей Францисканської Церкви. Романський портал ХІІІ століття веде в готичний пресвитерій, прикрашений статуями Ісуса Хреста, що сидить на троні, апостола Петра і святого Руперта, а стеля приміщення являє величний зоряний звід.

Оригінальний вівтар був побудований Міхаелем Пахером у 1495-1498 роках, але, на жаль, не зберігся. На щастя, статуя Мадонни з немовлям, один із шедеврів Міхаеля Пахера, була вбудована у вівтар, зроблений Фішером фон Ерлахом в 1709/1710 роках і, таким чином, зберігається для нащадків. Над вівтарем розташовані чудові філігранні решітки в стилі рококо, створені в 1790 році Томасом Рекесеном. На дзвіниці розміщений один з найстаріших збережених дзвонів, зроблених майстром-дзвонарем Йоргом Глопішером, в 1468 році. 

Протягом багатьох років, кожен з правлячих архієреїв вносив до Францисканської церкви певні зміни. Вольф Дітріх, наприклад, зв'язав церкву з Резиденцією.У ХVІ столітті був прибудований барочний портал.

Інтер'єр церкви має 4 каплиці, вже починаючи з ХVІІ століття. Наступник Вольфа Дітріха, Маркус Сіттікус, присвятив каплицю в Норт-Бей своєму дядькові, Карлу Боромаусу. Поруч з каплицею знаходиться каплиця встановлена Вольфом Дітріхом із зображенням Різдва Христового. Навпроти цієї каплиці знаходяться Каплиця Св. Анни архієпископа Макса Гандольфа з картинами Крістофа Ледерваша і каплиця, встановлена Йоганном Ернстом Туном з циклом Св. Франциска Йоганна Міхаеля Роттмайра на тему житія святого засновника цього чернечого ордену.

Архієпископи і міщани, схоже, змагатися, щоб увічнити себе в Францисканській церкві. Вона включає в себе архітектурні стилі з майже всіх періодів від романтичної епохи до наших днів. 

Franziskanergasse 5, 5020 Salzburg, Österreich. Координати: 47.798047, 13.043743.

Розклад роботи:

щодня 6.30 – 19.30 

Заборонений огляд під час меси!

 

 Зальцбург, Австрія, цікаві місця, пам’ятки, що подивитися, де побувати, що відвідати в Австрії, поїздки, подорожі, тури Європою, самостійні поїздки в Європу автомобілем, на автомобілі.