Сам собі Мандрівник

Якщо бажаєш, щоб вийшло добре - зроби Сам

Пам'ятки Австрії. Зальцбург. Палац і Сад Мірабель

Schloss Mirabell

Князь-архієпископ Вольф Дітріх фон Райтенау в 1606 році побудував палац Альтенау на знак своєї любові до Соломії Альт. Палац виконав своє завдання: п'ятнадцятеро дітей народилися від їхнього союзу, десятеро з яких вижили. Після смерті Вольфа Дітріха палац був перейменований в "Mirabell" його наступником, Маркусом Сіттікусом фон Хоенемс.

З 1721 по 1727 роки князь-архієпископ Франц Антон фон Харраш з допомогою знаменитого архітектора стилю барокко Лукаса фон Хильдебрандта перебудував палац Мірабель, інтегрував окремі будівлі в автономний комплекс. В результаті великої пожежі, яка охопила місто 30 квітня 1818 року, палац був дещо пошкоджений. Ряд фресок, у тому числі Йоганна Міхаеля Роттмайра і Гаетано Фанті стали жертвами полум'я. Але урочисті мармурові сходи, які вели до палацу і мармурового залу збереглися неушкодженими.

Палац Мірабель зобов'язаний своїм нинішнім скромним зовнішнім виглядом Пітеру де Нобіле, архітектурному консультанту двору і директору Віденської школи архітектури. Такі деталі, як окантування вікон, капітелі і ліпнина свідчать про колишню розкіш палацу. Віртуозні сходи Лукаса фон Хильдебрандта є одним з найцінніших творів мистецтва палацу Мірабель. Чарівні путті (херувими) прикрасили мармурові балюстради; скульптури в нішах є роботою знаменитого Георга Рафаеля Доннера і одним з найкращих творів європейського бароко.

Сади Мірабель.

Знамениті сади Мірабель були перероблені близько 1690 року князем-архієпископом Йоганном Ернстом граффом фон Тун за планами Йоганна Бернхарда Фішера фон Ерла і повністю відремонтовані близько 1730 року Францом Антоном Данрейтером. Фонтан Пегас роботи Каспара Гра з Інсбрука був встановлений в 1913 році. Чотири групи статуй навколо фонтану були створені скульптором Оттавіо Мосто (1690 рік) і символізують чотири елементи: вогонь, повітря, землю і воду.

Сади Мірабель були відкриті для загального відвідування в часи імператора Франца-Йосипа в 1854 році. Сьогодні вони являють собою шедевр садівництва і популярне тло для фотографів.

Хедж театр (театр з лаштунками і стінами з живої огорожі), котрий створено між 1704 і 1718 роками, знаходиться в головній частині саду Мірабель і є одним з найстаріших хедж театрів на північ від Альп. Сад Гномів, що зображує людські пороки, має ряд потворних істот з білого унтерсбергського мармуру і сходить до часу архієпископа Франца Антона Гарраха .

Сьогодні у Палаці Мірабель знаходяться офіси мера Зальцбурга і муніципальної ради. Мармурова зала, колишня бальна зала князів-архієпископів і концертний майданчик для Леопольда Моцарта і його дітей Вольфганга і Наннель, вважається однією з найкрасивіших весільних світлиць у світі. Тут регулярно проводяться зустрічі, церемонії нагородження та романтичні концерти (Зальцбург Palace Концерти).

Mirabellplatz 4,5020 Salzburg, Österreich. Координати: 47.805764, 13.04289

Розклад роботи.

Пн, Ср, Чт: 8.00 – 16.00.

Вт + Пт: 13.00 – 16.00.

Зачинено у особливих випадках.

Сади Мірабель відкриті щодня з 6.00 до заходу сонця. 

Хедж Театр закритий протягом зими.

Оранжерея  відкрита цілий рік, щодня з 9.00 до 16.00, вхід безкоштовний. 

Сад Гномів закритий протягом зимових місяців.

Приміщення палацу, в котрих розміщена муніципальна влада закриті для відвідування. 

Вхід безкоштовний.

 

 

Зальцбург, Австрія, цікаві місця, пам’ятки, що подивитися, де побувати, що відвідати в Австрії, поїздки, подорожі, тури Європою, самостійні поїздки в Європу автомобілем, на автомобілі.