Сам собі Мандрівник

Якщо бажаєш, щоб вийшло добре - зроби Сам

Пам'ятки Австрії. Зальцбург. Палац Хельбрунн і каскад фонтанів

Schloss  Hellbrunn und Wasserspiele

Будучи любителем італійського мистецтва і культури, Маркус Сіттікус доручив архітектору Сантіно Соларі, котрий прославився спорудою Кафедрального собору, побудувати "Villa suburbana" - літню резиденцію, яка не поступалася б ні за якими параметрами в блиску і широті задуму прекрасним південним зразкам.

 І, таким чином, зрештою, за досить короткий час в південній частині міста Зальцбург виникла архітектурна перлина, яка до сьогоднішніх днів вважається одним з найрозкішніших творінь в стилі Ренесанс на північній території Альпійських гір – заміський Палац Хельбрунн зі своїм обширним парком і своїми єдиними в світі потішними фонтанами. 

У 1612 році , через кілька місяців після вступу в управління державою, Зальцбурзький князь - архієпископ Маркус Сіттікус фон Хоенемс віддав наказ про будівництво заміського палацу біля підніжжя повноводної гори Хельбрунн.

З самого початку вода стала визначальним образотворчим елементом Палацу. Численні джерела Хельбруннської гори наповнюють величезні земельні володіння кипучим життям. Славетні на весь світ Потішні фонтани, котрі заховані в зеленій тіні кущів і дерев і раптово розбризкують цілющу вологу з несподіваних місць, майже 400 років є "серцем" розважальних заходів у Хельбруні. Відвідувачів радують наступні завзяті розваги: табурети, що розбризкують воду, котрі стоять навколо кам'яного столу, оленячі роги, з яких бризкає вода, фонтани, що б'ють із підлоги. Все це - ніби механічний театр, що оживає за допомогою води. 

І сьогодні тут в майже не зміненій формі можна знайти те, що свого часу так радувало князів-архієпископів: таємничі, містичні гроти, фігурні ігри на водному механізмі і підступно бризкаючі фонтани з усіх боків палацу.

Тут знатний гість піддавався постійній зміні світла і тіні і низці відчуттів переляку і веселощів - фантазія архітекторів і художників не знала при цьому кордонів. У рідкісних випадках Палац Хельбрунн виконував роль архиєпископської резиденції. Зі своїми розкішними палацовими залами, чарівним парком і неповторними потішними фонтанами, Хельбрунн з самого заснування вважався місцем проведення великих свят, пишних театральних вистав і культурних подій.

У 1730 році за планами інспектора імператорських садів Франца Антона Данрайтера, обширний парк був видозмінений і став відповідати "новому" духу часу. Статуї богів і міфологічних героїв в парку були зроблені на початку XVII століття. Природний кам'яний кар'єр в Хельбруні, князь-архієпископ Маркус Сіттікус наказав перетворити в сцену, таким чином виник "Кам'яний театр" - найстаріша сцена під відкритим небом в Європі.

Сьогодні палац надає свої приміщення для краєзнавчого відділення Зальцбурзького музею Кароліно Августеум. Цей, розташований в ідилічному місці над Хельбруннським парком заміський замок, пропонує на декількох поверхах огляд зальцбургскої народної творчості зі свідченнями народних звичаїв і народної побожності, культурою побуту, народної медицини, а також низкою найкрасивіших і типових для зальцбургского краю національних костюмів. Якщо в минулі століття гостей в Хельбрунн залучали одноденні заміські прогулянки, полювання і прийоми високопоставлених осіб - то в наші дні це конференції, семінари та блискучі суспільні події. І те, що цей Палац став одним з улюблених місць проведення міжнародних заходів, пояснюється, ймовірно, тим, що він якраз для цих цілей був побудований - майже 400 років тому!

При вході в замковий парк встановлена кам'яна скульптура собаки, яку обожнюють усі діти. Трохи далі розташовуються ігрові майданчики, що запрошують попустувати і пограти в м'яч. У дивовижному саду мрії можна побачити воду у всіх її проявах. На середній висоті гори Хельбрунн знаходиться так званий кам'яний театр. У великій печері гори розташовується сцена, на якій час від часу ставляться п'єси. У безпосередній близькості, біля підніжжя гори Хельбрунн, знаходиться також зоопарк Зальцбурга. Красоти замку, великий парк, культурні заходи, водні забави і зоопарк не залишать байдужими нікого з відвідувачів. Вражень вистачить на все життя. 

Fürstenweg 37, 5020 Salzburg, Österreich. Координати: 47.761906, 13.059348.

Розклад роботи: 

·         квітень, жовтень, до 2 листопада: 9.00 – 16.30.

·         травень, червень, вересень: 9.00  - 17.30.

·         липень, серпень: 9.00 – 18.00.

·         липень, серпень: вечірні тури: 19.00, 20.00, 21.00

Тривалість екскурсій: потішні фонтани близько 40 хв, палац близько 30 хв. 

Вхідні квитки.

·         екскурсія з потішними фонтанами, палац з аудіогідом, музеєм фольклору.

·         дорослі € 10.50, діти та школярі (4-18 років) € 5.00, студенти € 7.00.

·         сім'ї (2 дорослих і 1 дитина) € 25.00, кожна додаткова дитина € 2.00, групи 20 дорослих або більше € 8,50 з кожного.

·         один безкоштовний вхід з Зальцбург-картою! 

Вхід в парк і оранжерею безкоштовні. 

Комбінований квиток: зоопарк Зальцбурга, потішні фонтани, Палац Хельбрунн, фольклорний музей.

·         дорослі € 19.00;

·         діти (4-14 років) € 8.40. 

·         сімейний (2 дорослих, 1 дитина) € 45.50, кожна додаткова дитина € 5.50.

Відвідуючи каскад фонтанів, ви ризикуєте намочитися!