Сам собі Мандрівник

Якщо бажаєш, щоб вийшло добре - зроби Сам

Пам'ятки Австрії. Зальцбург. Фортеця Хоензальцбург

Festung Hohensalzburg

Фортеця Хоензальцбург - один з найбільших в Європі існуючих комплексів укріплень 11 століття. Це найбільша споруда такого роду в Європі, яку вдалося повністю зберегти.Цей величний пам'ятник є чудовою ознакою прагнення до визнання архієпископів і демонстрації політичної влади і сили, які вони мали.

Укріплення були побудовані для захисту архієпископів і самого князівства від нападу. Насправді, фортеця ніколи не зтикалася з реальною облогою. Велику частину часу архієпископи жили у палаці, відомому як Резиденція в центрі Зальцбурга.

Крута конусоподібна скеля протягом століть розглядалася як стратегічно вигідна точка на північній околиці Альп. У 1077 році тимчасовий архієпископ Гебхард І з Гельфенштейна наказав зводити замок над містом своєї резиденції. Будівельні роботи були викликані спором інвеститури за право присвоєння сану єпископа між германським імператором Генріхом IV, і Папою Григором VII, котрий був підтриманий архієпископом Зальцбурга.

Хоча архієпископ Гебхард був змушений залишити країну в 1085 році, його наступники завершили будівництво. Перше розширення цього фортечного комплексу було завершене за правління князя-архієпископа Конрада I (1160-1147). Фортеця Хоензальцбург була побудована в три основних етапи, відповідаючи на все більший розвиток потужності озброєнь, шляхом подальшого зміцнення замку. У ХV і XVІ століттях, в неспокійні часи так званої Угорської війни і селянських повстань, в які була втягнута земля Зальцбург, князі-архієпископи знаходили свій захист за стінами фортеці Хоензальцбург. У ці ж роки були побудовані головний будинок фортеці, арсенал і склад для продовольства. Інтенсивні будівельні роботи під владою архієпископа Леонарда фон Койчи близько 1500 року завершили вигляд фортеці, який ми бачимо сьогодні. У 1501 році під час його правління, був побудований «Верхній рівень», встановлені цистерни та збільшені існуючі вежі.

Внутрішні приміщення фортеці також були дуже розкішно оформлені: чудові готичні різьблені вироби і орнаментальний живопис прикрашають Золотий зал і Золоту палату. 58 написів і "бурякових гербів" нагадують про Леонарда фон Койчи. Тому й символом фортеці є лев, який тримає "буряк" у своїх лапах.

 

Будівництво фортеці, розпочате архієпископом Гебхардом, повністю завершилася в XVII ст.  Одним з останніх значних перетворень і доповнень до фортеці Хоензальцбург було спорудження потужного "Куенського" бастіону, названого на честь князя-архієпископа Куена-Белазі.

Виконуючи багато років роль оборонної споруди і часом служачи резиденцією князів-архієпископів, фортеця Хоензальцбург також використовувалася як казарма і в'язниця. П'ять останніх років життя до своєї смерті в 1617 році тут нудився в ув'язненні за наказом свого племінника і наступника Маркуса Сіттікуса князь-архієпископ Вольф Дітріх. В даний час фортеця Хоензальцбург відкрита для відвідування цілий рік, і художники з усього світу зустрічаються на курсах Міжнародної Літньої академії, що проводяться у фортеці.

Вона стала символом міста великого Моцарта. Без неї не можна собі уявити Зальцбург, одне з найкрасивіших міст Європи. Розташована на вершині гори Фестунг на висоті 120 метрів. Площа фортеці - 30 тис. м ² (до 250 м в довжину і 150 м завширшки).

До фортеці можна дістатися по крутій пішохідній доріжці або, що більш зручно, фунікулером, котрий функціонує з 1892 року на вул. Фестунгсгассе. Під час прогулянки фортецею, можна побачити покої князів, камеру тортур, старовинний механічний орган, під назвою «Зальцбурзький бик», оглядову вежу і багато іншого.

А вид, що відкривається з фортеці на Зальцбург, не залишить байдужим жодного мандрівника! Заради таких панорам ми і долаємо тисячі кілометрів!

Mönchsberg 34 5020 Salzburg, Österreich. Координати: 47.795705, 13.046533.

Розклад роботи:

·         січень – квітень, жовтень – грудень: 9.30 – 17.00;

·         травень – вересень: 9.00 - 19.00;

·         вихідні і Великдень: 9.30 - 18.00.

Продаж квитків припиняється за 30 хвилин до закінчення роботи.

Ціни квитків

Комбікарта з фунікулером:

·         дорослі € 11,30;

·         пільговий (пенсіонери, студенти) € 10,40;

·         діти (6 - 14 років) € 6,50;

·         сімейний € 26,20.

Комбікарта включає в себе: путівник, аудіогід на дев'яти мовах, екскурцію житловими кімнатами, музеєм фортеці (історія фортеці, зброя, проживання і будні у фортеці, підсудність), музеєм Райнера, музеєм маріонеток (експонати з колекції зальцбургского театру маріонеток і з інших країн), фотовиставкою, відвідування романського нижнього храму, підйом та спуск на фунікулері.