Сам собі Мандрівник

Якщо бажаєш, щоб вийшло добре - зроби Сам

Пам'ятки Австрії. Зальцбург. Ущелина Ліхтенштейнклам

Liechtensteinklamm

На відстані 6 км від містечка Санкт-Йохан (St. Johann) в 65 км від Зальцбурга знаходиться так звана Колиска Веселки - одне з найглибших і довгих ущелин Європи, ЛІХТЕНШТЕЙНСЬКЕ.   Колись тут лежав стародавній льодовик, що пересувався територією і поступово сформував глибоку ущелину довжиною близько 4 км.

Дістатися сюди можна через спеціальні ворота, але для безпеки туристів відкриті вони тільки в денний час. До кінця ХІХ століття це місце було закрите для відвідувань. Пішохідна кам'яна стежка протяжністю 800 м, що дозволяє оглянути ущелину зсередини, була обладнана тільки в 1875 році. Облаштування дерев'яних сходів проводилося завдяки фінансовій допомозі Йоганна ІІ, князя фон Ліхтенштейна (він пожертвував 600 гульденів ). Тоді туристичний об'єкт і отримав свою назву - Ліхтенштейнкламм. 

Ширина ущелини місцями становить всього два метри - скелі стоять близько одна до одної, закриваючи собою небо. Висота стін сягає 300 метрів, внизу мчать швидкі води. Особливо гарне видовище бурхливих повноводних потоків після дощу. Ця чарівна картина щороку приваблює в ці місця десятки тисяч туристів. Спеціально побудовані підвісні містки, сходи і тунелі ведуть людей вздовж стрімкого потоку, по різних його сторонах. Маршрут закінчується видом на мальовничу галявину і 150- метровий водоспад, котрий розбивається дрібними бризками. Луна від шуму падаючої води розноситься по всій ущелині. Коли опівдні сонячне світло пробивається через круті скелясті стіни і на мить потрапляє у полон до тонкої, пилоподібної маси бризок водоспаду, відвідувачі ущелини Ліхтенштейн насолоджуються рідкісним видовищем красивого кольору веселки. З ущелиною Ліхтенштейнкламм пов'язано кілька місцевих легенд - за однією з них, саме тут народжується веселка.

Ще одна легенда про ущелину Ліхтенштейн. 

Як диявол хотів відвернути Джерела Гаштайн.

Коваль із Оберарля в Планкенау/Санкт- Йохан обіцяв  свою дочку-інваліда дияволу, якщо той зуміє принести йому води з цілющого джерела Гаштайн. Угода мала один головний пункт: робота диявола повинна бути завершена до першого півня на наступний ранок. Диявол погодився і став до роботи в глуху ніч. Дружина коваля - як відомо, хитра відьма - дізналася про угоду і пообіцяла покласти край жадібності чоловіка. Взявши птицю безпосередньо перед світанком, вона облила його холодною водою з корита,  щоб він почав співати. Диявол, що був якраз у дорозі, летів над ущелиною з теплими джерелами, коли почув, як співає півень в Оберарлі і зрозумів, що запізнився. Розлючений, він кинув джерела глибоко в ущелину, щоб жодна людина ніколи не змогла би дістатися до них. До цього дня так і не вдалося витягти з каньйону цілющу джерельну воду і надати її для загального користування. 

Liechtensteinklammstraße, 123, Sankt Johann im Pongau, Österreich. Координати: 47.313333, 13.189634

Розклад  роботи.

З 1 травня до 30 вересня: щодня з 8.00 до 18.00.

З 1 до 31 жовтня: щодня з 9.00 до 16.00.  

Вартість квитків.

Дорослі EUR 4,50, дорослі в групах EUR 4,00, молодь (до 18 років) EUR 3,00, молодь в групах EUR 2,50, діти до 5 років безкоштовно.

 

 

Зальцбург, Австрія, цікаві місця, пам’ятки, що подивитися, де побувати, що відвідати в Австрії, поїздки, подорожі, тури Європою, самостійні поїздки в Європу автомобілем, на автомобілі.