Сам собі Мандрівник

Якщо бажаєш, щоб вийшло добре - зроби Сам

Пам'ятки Львівської області. Золочівський замок.

 

Впродовж віків цей замок був і фортецею, і королівською резиденцією, і панською садибою, і навіть тюрмою та навчальним закладом.  Розміщений на невисокому пагорбі в заплаві двох річок, Золочівський замок свого часу слугував як для оборони, так і для житла. У 1634-1636 роках за проектом невідомого архітектора його спорудив Яків Собеський, батько Яна Собеського - короля Польщі.

У 1686 році на замовлення короля Яна ІІІ Собєського замок був оновлений і оздоблений творами мистецтва. В’їзна вежа, Китайський палац, великий житловий палац творять прекрасний ренесансний ансамбль замку.

У другій половині XVII століть Золочівський замок неодноразово зазнавав козацьких, татарських, турецьких нападів та облог. Від багатого спадку замку у 1801 році залишилося небагато, серйозних втрат та руйнувань він зазнав і в ХХ столітті: у замку кілька разів змінювались власники, поки він не став власністю держави. 

Однак, структура замку, що сформувалася протягом XVII століття, без суттєвих втрат збереглася до наших днів. На замковому дворі розташований Великий палац, де розміщена експозиція інтер'єрів ХVІІ століття та зали історії. Прекрасно збереглася і дань моді ХVІІІ століття –  Китайський палац, який є одним з небагатьох зразків східної архітектури на українських землях.  Таких палациків налічується лише три в Європі (Сан-Сусі, Петергоф, Золочів). Палац має вигляд двоповерхової шпилястої ротонди з одноповерховими бічними прибудовами. Нині в ньому розташована експозиція Східних культур (мистецтво Японії, Китаю, Індії, Єгипту).

http://7chudes.in.ua/content/zolochivskii-zamok

http://new.astrawest.com.ua/index.php/ekskursiji/viddilennia/33-muzey-zapovidnyk-zolochivskyy-zamok

вул. Тернопільська, Золочів, Львівська область. Координати: 49.803038, 24.906204.

Розклад роботи:

·         вівторок - субота: 10.00 - 17.00, каса до 16.00;

·         неділя: 12.00 - 17.00, каса до 16.00.

Вартість квитків (загальний квиток: замок і огляд території):

- для дітей - 5 грн.(вартість екскурсії - 30 грн.);

 - для студентів середніх та вищих учбових закладів України- 10 грн. (вартість екскурсії - 30 грн.).

  -  для дорослих - 20 грн.(вартість екскурсії - 50 грн.)

Китайський Палац:

·         для дітей - 4 грн.(вартість екскурсії - 15 грн)

·         для студентів середніх та вищих учбових закладів України- 10 грн.(вартість екскурсії - 30 грн.)

·         для дорослих -10 грн.(вартість екскурсії - 30 грн.)

 

 

Львів, Україна, цікаві місця, пам’ятки, що подивитися, де побувати, що відвідати в Львівській області, поїздки, подорожі, тури Україною, самостійні поїздки.