Сам собі Мандрівник

Якщо бажаєш, щоб вийшло добре - зроби Сам

Пам'ятки Болгарії. Благоєвград. Гора Віхрен

Връх Вихрен

В давнину вважали, що на цій горі живе бог Перун, тому і назва гірського масиву, що дійшла до наших днів – Пірін. Слов’яни також звали гору Білосніжкою, зрозуміло чому. Гора Віхрен є третьою за висотою вершиною на Балканському півострові та найвищою вершиною масиву Пірін. До 1942 року називалася Елтепе, або Пік Бурі. Висота гори складає 2914 метрів.

Пам'ятки Болгарії. Благоєвград. Мельник. Кашинський водоспад

Кашинския водопад

Кашинський водоспад є найбільшою і найкрасивішою природною пам'яткою в Піринських горах. Серед місцевого населення він відомий також під назвою "Скоко" із-за карколомного стрибка (з болгарської - "скок" означає "стрибок"), який здійснюють його води після проходу галявинки над Гарвановою скелею. Висота водоспаду складає близько двадцяти метрів. Шум падаючої води чутний здалеку, а його води розбризкуються в дрібну білу млу і зволожують все навколо.

Пам'ятки Болгарії. Благоєвград. Мельник. Піраміди

Мелнишки пирамиди.

Вони дійсно є унікальним природним утворенням, яке вже не перше десятиліття приваблює туристів з усього світу. Вважається що ці піраміди утворилися внаслідок ерозії глиняного грунту. Мельницькі піраміди знаходяться в процесі формування, і їх зовнішній вигляд і форма змінюються з часом. Крім пірамідальної форми піщані утворення мають вигляд конусів, грибків, голок та інші.

Благоєвград. Місто Мельник

Град Мелник.

Це місто-музей, місто-історія, найменше місто в Болгарії ... В'їжджаєш в місто і, немов потрапляєш в минуле. Мальовничі будиночки з черепичними дахами, вузькі вулички, кам'яні дороги і запряжені сумними конячками вози, що везуть бочки з вином. Час тут ніби зупинився. Червоне сухе вино, яке ви спробуєте тут, змусить вас засумніватися в тому, що справжні вина можна знайти тільки у Франції. Так зване Мелнішко вино вражає багатим смаком і ароматом.

Пам'ятки Болгарії. Благоєвград. Мельник. Роженський монастир

Роженски манастир

Цей монастир - найбільша православна обитель в Піринському краї. Монастир відносно добре зберігся до сьогоднішніх днів і щорічно відвідується численними туристами з різних країн. Точно невідомо, коли був побудований Роженський монастир. Велика пожежа, що спалахнула в кінці XVII століття, знищила монастирський архів. Згідно афонськими джерелами, він був побудований у 890 році. Непрямі дані вказують на існування монастиря в XIII столітті. Роженський монастир згадується в грецькому рукописі, а при розкопках були виявлені візантійські монети XIII століття.

Пам'ятки Болгарії. Благоєвград. Мельник. Будинок сім’ї Кордопулос

Кордопулова к'ща

Цей будинок був побудований у 1754 році. Спочатку будівля була побудована для виробництва і зберігання вина і належала багатій грецькій родині Кордопулос. Останній представник родини Кордопулос - Маноліс загинув під час Балканської війни. У 1912 році Маноліс дав притулок для Яні Санданські - визволителя Мельника від Османського панування. Маноліс Кордопулос був убитий турками, котрі залишали місто.