Сам собі Мандрівник

Якщо бажаєш, щоб вийшло добре - зроби Сам

Празький Град. Старий королівський палац

Pražský hrad. Starý královský palác

Князівський Палац був побудований одночасно з заснуванням в кінці ІХ століття Празького Граду. На той час це була деревяна будівля. На початку ХІІ століття князь Собеслав перебудував оригінальний дерев'яний будинок з кам'яним фундаментом у кам'яний палац в романському стилі.

 До палацу зі східного боку примикала каплиця Всіх Святих, яка була освячена в 1185 році. У першій половині XIV століття, на місці романської будівлі, король та імператор Карл IV побудував готичний палац з склепінчастим інтер'єром і рядом аркад на північній стороні. Під час правління його сина Вацлава IV до палацу були додані два перпендикулярних крила, а каплиця Всіх Святих була перебудована.

На протязі цілих вісімдесяти років бурхливого XV століття палац стояв порожній. І тільки у 1483 році король Владислав Ягайло зробив Празький Град своєю резиденцією і почав останню масштабну реконструкцію палацу, в рамках якої до нього була додана чудова урочиста Зала Владислава. Зала спроектована архітектором Бенедиком Рідом в стилі пізньої готики з елементами стилю епохи Відродження, котра саме починалася. Також Рід спорудив перпендикулярне крило палацу, назване на честь сина Владислава, Людвіка.

Після приходу на Богемський престол Габсбургів, Старий королівський палац використовувався для коронаційних торжеств і засідань парламенту, тут знаходилися урядові приміщення і скарбниця. На захід від палацу, у південній частині замкового комплексу, були побудовані нові квартали житлових приміщень. Під час останньої реконструкції замку у XVIII столітті до палацу добудували Терезіанське крило, яке у 1993 році було пристосоване для виставок образотворчого мистецтва.

Зала Владислава.  

З XVI століття Зала Владислава була місцем коронаційних торжеств і банкетів, лицарських турнірів і майданчиком продажу картин та предметів розкошу. У наші дня Зала Владислава ще частково виконує державні функції: тут відбуваються вибори президента Чеської Республіки та урочисті заходи, пов'язані з найважливішими подіями країни.

Сусідня з Залою Владислава, Зала Засідань, інтер'єр якої дає уявлення про те, як після 1627 року проходили засідання Сейму. Портал у південно-західній частині Зали Владислава веде до крила Людвіка з офісами  Чеської канцелярії.

У 1618 році Зала стала свідком початку повстання Чеських станів, коли два губернатори та писар були з вікна кинуті в замковий рів. Повстання чеських станів бло першим конфліктом Тридцятилітньої війни (1618-1648 років). 

Оглядовий майданчик на південній стіні Зали Владислава відкриває прекрасний вид на Сад на валах і Прагу.

Вихід із Зали Владислава здійснюється  сходами Вершників, побудованих для того, щоб лицарі для участі в лицарських змаганнях, котрі проводилися в Залі, могли вїхати верхи на коні. Сходи склепінчасті зі складними пізньоготичними склепіннями.

Каплиця Всіх Святих

Каплиця Всіх Святих була побудована Петром Парлера на місці романської палацової каплиці, також присвяченої Всім Святим. Згідно зі старими джерелами, каплиця була чудово прикрашена у паризькій манері La Chapelle. Проте, після великої пожежі 1541 року, від тої каплиці вціліли тільки бічні стіни. В ході її оновлення церква була розширена та з'єднана з Залою Владислава за допомогою порталу.

У поглибленні на північній стороні каплиці Всіх Святих знаходиться могила святого Прокопія, чиє життя зображується в циклі картин на стінах. Каплиця відкрита для відвідування лише під час богослужінь (субота, 16.00) та концертів.

Постійна експозиція «Історія Празького Граду»

Постійна експозиція «Історія Празького Граду» розкриває більш ніж тисячолітню історію Празького Граду. Виставка розповідає історію головного замкового комплексу країни і людей, пов'язаних з ним - від правителів і президентів до аристократів, придворних, відомих художників, будівельників, архітекторів, учених, торговців і слуг. Це історія про комплекс, який приховує таємницю останнього місця спочинку  найважливіших чеських правителів і святих, місце, де знаходяться коштовності чеської корони та Казначейство Святого Віта.

Виставка знаходиться на готичному поверсі Старого королівського палацу.

Pražský hrad, Praha 1, Česká republika. Станція метро Malostranská лінії А. Координати: 50.090893, 14.40093. 

Розклад роботи.

1 квітня - 31 жовтня – щодня, 9.00 - 17.00;

1 листопада - 31 березня, крім 24.12 – щодня,  9.00 - 16.00.

 

 

Прага, Чехія, цікаві місця, пам’ятки, що подивитися, де побувати, що відвідати в Чехії, поїздки, подорожі, тури Європою, самостійні поїздки в Європу автомобілем, на автомобілі.