Сам собі Мандрівник

Якщо бажаєш, щоб вийшло добре - зроби Сам

Празький град. Порохова вежа «Мігулка» з виставкою замкової охорони

Арковий прохід  з вулиці Вікарської веде до північної стіни замку Празького Граду з вежею під назвою Мігулка, котра була побудована в кінці ХV століття як частина нових бастіонів, спроектованих Бенедиктом Рідом. Назва «Мігулка», очевидно, виникла в ХІХ столітті. Раніше ця вежа послідовно називалася Нова вежа, Круглий бастіон, Майстерня або Шведська майстерня та Порохова вежа.

Ця вежа була на той час найбільшиою з гарматних веж міста, але як оборонна споруда вона не була використана жодного разу. У ХVI столітті в ній проживав майстер з виготовлення дзвонів та великий спеціаліст з обробки металу Томас Ярош (творець співаючого фонтану в Королівському саду). У часи імператора Рудольфа II вежа служила майстернею алхіміків, а потім, в часи 30-ти літньої війни,  тут зробили склад пороху та майстерню з ремонту гармат. Після цього у ХХ столітті у вежі Мігулка містилися житлові квартири паламарів собору Святого Віта. Нині у вежі знаходиться експозиція «Гвардія замку».

Pražský hrad, Praha 1, Česká republika. Станція метро Malostranská лінії А. Координати: 50.090893, 14.40093.

Розклад роботи.

1 квітня - 31 жовтня – щодня, 9.00 - 17.00;

1 листопада - 31 березня, крім 24.12 – щодня,  9.00 - 16.00.

 

Прага, Чехія, цікаві місця, пам’ятки, що подивитися, де побувати, що відвідати в Чехії, поїздки, подорожі, тури Європою.