Сам собі Мандрівник

Якщо бажаєш, щоб вийшло добре - зроби Сам

Прага. Національна галерея. Штернберзький палац

Šternberský Palác

Штернберзький палац належить до найзначніших будівель світської архітектури високого бароко в Чехії. Сьогодні будівля перебуває у віданні Національної галереї, яка розмістила тут свою колекцію. На декількох поверхах палацу виставлені найкращі твори галереї, від мистецтва стародавньої Греції та Риму до кінця епохи бароко.

Будівництво Штернберзького палацу почалося в 1698 році і тривало до 1707 року. Ім'я головного архітектора достовірно не відоме. Палацовий комплекс квадратної форми з внутрішнім двором і садом, котрий прилягає із західного боку. Фасади палацу, які звернені у двір, багато декоровані. Центральний вхід, з овальним ризалітом-ротондою, прикрашають напівкруглі вікна і картуш з фамільним гербом. У центрі двору знаходиться бронзовий лев, який перемагає змію. В залах палацу частково збережені старовинні інтер'єри, відреставровані настінні та стельові фрески майстрів XVII століття.

У 1796 році граф Йозеф Штернберг заснував Товариство патріотичних друзів мистецтва, якому в 1811 році передав родовий палац. У 1842 році завершилося спорудження південного крила в стилі пізнього класицизму, був оформлений гарний необарочний фасад. У палаці працювали і жили засновники чеської науки: Павло Йозеф Шафарик, Карел Боржівой Преслі, Вацлав Ганка. У цей період в будівлі були розміщені перші твори колекції Національного музею із зібрання Йозефа Штернберга.

З 1871 року будівлю передали жіночій асоціації Святої Анни, котра заснувала в палаці притулок для розумово відсталих (знаменитий Ернестінум, названий на честь попечительки, княжни Ернестіни). З 1918 року палац належав чехословацькій армії, а після 1947 року будівлю остаточно передали Національній галереї. У 2003 році була проведена реорганізація приміщень та сформувалаця нинішня концепція експозиції.

Європейське мистецтво від античних часів до пізнього бароко.

У залах першого поверху виставлені твори німецького та австрійського мистецтва ХVI-XVIII століть. Серед багатьох шедеврів, авторами яких є, наприклад, Лукас Кранах або Ганс Бальдунг (Грін), слід назвати «Свято вінків і троянд» Дюрера.

Зали 2-го поверху присвячені художній спадщині часів античних Греції та Риму. Крім того, тут знаходиться колекція італійського мистецтва ХІV-XVI століть, яка включає в себе полотна старих тосканських живописців (Дадді, Монако), роботи майстрів венеціанської школи (майстерня Віваріні) і шедеври флорентійського маньєризму (Бронзіно, Аллорі).

На третьому поверсі відвідувачів чекає зустріч із творчістю італійських, іспанських, французьких, голландських майстрів ХVI-XVIII століть. Тут виставлені твори великих майстрів європейського живопису (Тінторетто, Рібейра, Тьєполо, Ель Греко, Гойя, Рубенса), а також колекція голландських майстрів (Рембранта, Хальса, Рейсдала, Терборха, ван Гойєна).

Крім того, в залах музею регулярно відбуваються тимчасові виставки творів з інших музеїв світу, які відповідають концепції основної експозиції музею.

Hradčanské nám. 15. Координати: 50.089851, 14.395399. Найближча станція метро Malostranská, лінії А.

Розклад роботи:

·         щодня, крім понеділка, 10.00 – 18.00.

Вартість квитків:

·         дорослі – 150 крон (€5,50);

·         учні, студенти, пенсіонери – 80 крон (€2,50).

 Інші музеї Чеської Національної галереї:

Прага. Національна галерея. Шварценберзький палац;

Прага. Національна галерея. Палац Кінських.