Сам собі Мандрівник

Якщо бажаєш, щоб вийшло добре - зроби Сам

Празький Град. Базиліка Святого Георгія

Bazilika sv. Jiří.

Базиліка Святого Георгія була заснована близько 920 р князем Вратиславом, як друга церква у Празькому Граді. До сьогоднішнього часу від тієї будівлі зберігся тільки фундамент. У 973 році, під час будівництва бенедиктинського монастиря, церква була розширена і реконструйована. Нинішній романський вигляд церкви з головною апсидою і двома шпилями сформувався під час реконструкції, проведеної після руйнівного пожежі, що сталася в 1142 році.

В першій половині ХІІІ століття до церкви була додана каплиця Святої Людмили, а також портик на її західній стороні. Період раннього бароко залишив свій слід у вигляді справжнього яскравого фасаду і реконструкції всієї обителі. На початку ХVІІІ століття архітектором Канка до церкви додана барокова каплиця Святого Іоанна Непомуцького. Після воєн середини ХVІІІ століття церква була відновлена в період з 1887 по 1908 роки за проектом Маха, який намагався відновити її романський вигляд. У період з 1969 по 1975 роки монастир був також реконструйований і пристосований для експозиції Національної галереї старочеського мистецтва.

Інтер'єр базиліки є романський, строгий і монументальний. Гробниці членів династії князів Пршемисловичів розташовані в головному нефі. Південна сторона вівтаря примикає до каплиці Святої Людмили. Монастир має простий і строгий фасад, оформлений у стилі раннього бароко. Зі східної частини монастиря можна отримати доступ до каплиці святої Анни.

Pražský hrad, Praha 1, Česká republika. Станція метро Malostranská лінії А. Координати: 50.090893, 14.40093.

Час роботи.

1 квітня - 31 жовтня – щодня, 9.00 - 17.00;

1 листопада - 31 березня, крім 24.12 – щодня,  9.00 - 16.00.

 

Прага, Чехія, цікаві місця, пам’ятки, що подивитися, де побувати, що відвідати в Чехії, поїздки, подорожі, тури Європою, самостійні поїздки в Європу автомобілем, на автомобілі.