Сам собі Мандрівник

Якщо бажаєш, щоб вийшло добре - зроби Сам

Прага. Музей іграшкових залізниць

Království železnic

Це дитяча мрія, втілена в реальність. Унікальні моделі чеських земель в масштабі 1:1000, сотні метрів мініатюрних залізниць, автодоріг та трамвайних колій, по котрим снують туди-сюди поїзди, автомобілі, трамваї. І все це між копіями реальних будинків, замків та природних ландшафтів зі зміною дня та ночі!. Тут не тільки дитяче, тут доросле серце буде радісно тьохкати.

Модель Праги, площею 115 м², представляє частину міста, котра має площу 11812 гектарів, що відповідає 23 625 футбольним стадіонам! Тут міститься понад 1600 різних моделей, 165 метрів залізниці, по яких рухається 7 поїздів. Над Прагою височить Жижківська телевежа, в декількох метрах від неї - Празький Град, а в центрі розташований головний залізничний вокзал, з якого відправляються поїзди в міста Колін, Дєчін, Усті над Лабем і Пльзень.  У районі Сміхов рухаються трамваї та розташоване трамвайне депо Střešovice.

Модель Центрально-чеського краю займає площу 132 м². Тут можна побачити більше 3000 різних фігурок, 330 метрів шляхів, по яких рухається 14 поїздів. На моделі Центральної Чехії знаходяться автомобільні заводи Škoda і TPCA, історичні пам'ятники - замки Карлштейн, Кривоклат і Кокорин, Врановське та Штеховицьке водосховища біля місця злиття річок Влтава і Сазава. 

У моделі Карловарського краю, площею 51 м², можна побачити 125 будівель, 1 150 різних фігур, 120 метрів залізничних колій, по яких рухається 9 поїздів. Залізниця з Устецького краю веде через Ервеницький віадук до станцій Карлові Вари Верхній вокзал, Маріанські Лазні і далі до товарної станції в місті Пльзень.

У Карлових Варах проводиться всесвітньо відомий Міжнародний кінофестиваль. На моделі міститься головна сцена фестивалю в готелі Thermal та автентичний вигляд центра міста Карлові Вари, аеродром рятувальної служби в місті Маріанські Лазні з гвинтокрилами і машинами швидкої допомоги. Крім того, тут знаходяться замок Локет, оглядова вежа Три Крижі та скельний рельєф Камжик. В управлінні моделями автомобілів задіяна інфрачервона система управління рухом. Автомобілі не тільки зупиняються на світлофорах на червоне світло, поступаються за правилами дорогу один одному на перехрестях, а й дотримуються дистанції, знижують швидкість, повертають, поступаються дорогою автобусу, що від'їжджає від зупинки. У всіх автомобілів світяться гальмівні і поворотні сигнали.

Модель Устецького краю на площі 54 м² містить 81 будівлю і 195 метрів шляхів. Устецький край - одна з найскладніших частин моделі. Тут можна спостерігати своєрідний пересічений рельєф долини річки Лаби (Ельби) і густу залізничну мережу найбільш промислово розвиненого регіону Чехії. У моделі представлені міста Дечин, Усті над Лабем і Міст, пов'язані залізничними магістралями, основні домінанти краю, зокрема романтичний замок Стршеков на скелі над річкою Лабою, а також автодром в місті Мост, на якому відбуваються змагання з авторалі, тут навіть є вугільний басейн, хімзавод та пивоварня Velké Březno.

Пльзеньский край на площі 117 м² експонує 95 будівель, 1830 різних фігур, 260 метрів рейок, по яких рухається 11 поїздів. По центру міста Пльзень ходять трамваї. На відміну від попередніх моделей - Устецького і Карловарського країв - модель цього краю зроблена з акцентом на пейзажі, без великих міських агломерацій і промислових споруд. Пейзаж доповнюється побутовими сценками, якими відвідувачі можуть керувати самостійно. Можна завести мотор гвинтокрила, зрубати дерево, навіть нагодувати курку або потанцювати танцюристами на дискотеці.

Stroupeznickeho 23, 150 00 Praha 5. Найближча станція метро – Anděl лінії В. Координати: 50.071415, 14.402796

Розклад роботи:

·         щоденно: 9.00 – 19.00 (продаж квитків припиняється о 18.00);

·         24, 25, 31 грудня та 1 січня – зачинено;

·         перегляд інтерактивної моделі Праги у понеділок – тільки для груп з попереднім бронюванням.

Ціни квитків:

·         дорослий – 260 крон (€10,00);

·         школярі, студенти, пенсіонери – 180 крон (€7,00);

·         дитина, зростом до 1 метра – 50 крон (€2,00);

·         сімейний (2 дорослих та 1 дитина) – 550 крон (€21,00);

·         сімейний (2 дорослих та 2 дітей) – 600 крон (€24,00);

·         сімейний (2 дорослих та 3 дітей) – 690 крон (€28,00).