Сам собі Мандрівник

Якщо бажаєш, щоб вийшло добре - зроби Сам

Празький град. Лобковицький палац

Lobkowiczký palác

Лобковицький палац у Празькому Граді є одним з найбільш значущих культурних об'єктів Чехії та єдиною приватною будівлею в комплексі Празького Граду, внесеною до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Протягом століть, палац був свідком багатьох з найбільш важливих історичних подій Богемії, а нині є демонстраційною залою для відомої мистецької колекції, та концертною залою для щоденного Полуденного Класичного концерту.

Лобковицький палац був побудований у другій половині ХVІ століття чеським паном Ярославом Пернштейном. Коли, у 1618 році, протестантські заколотники викинули імперських католицьких міністрів з вікон королівського палацу в Празькому Граді, ті, що вижили після падіння, сховалися в Лобковицькому палаці, де отримали прихисток від подальшого насильства. Після поразки від протестантів у битві на Білій горі в 1620 році, католицька сім'я Лобковіц використовувала палац в якості тимчасової празької резиденції.

В середині ХVІІ століття палац зазнав ряд істотних змін та перебудов у стилі бароко. Палац був перероблений на італійський манер. Його вплив можна побачити і сьогодні в Імператорській залі, стіни якої розписані фресками із обманками статуй імператорів, оточених геометричними візерунками, квітковими та іншими декоративними мотивами. Також італійський стиль можна побачити в концертній залі і залі з балконом, чиї стелі прикрашені складною ліпниною і розкішними фресками.

Після Першої світової війни, та скасування спадкових титулів в 1918 році в палаці знаходився уряд Чехословаччини. Протягом сорока років після Другої світової війни, палац використовували для різних цілей, у тому числі державних офісів і як музей Чеської історії. Після оксамитової революції 1989 року і реституції конфіскованого майна, сім'я Лобковіц знову стала повноправним власником свого палацу в 2002 році, а 2 квітня 2007 року, після більш ніж чотирьох років планування, реставрації та реконструкції, палац був відкритий для публіки, як палац-музей Лобковіц.

Музей, розміщений в 22 прекрасно обладнаних галереях, показує добірку найпрекрасніших творів з колекції Лобковіц. Основу музею складають твори таких майстрів, як Каналетто, Брейгеля Старшого, Кранаха, Веласкеса і вражаючих сімейних та королівських портретів, разом близько 1500 картин; зібрання порцеляни, кераміки і рідкісних творів декоративного мистецтва, що датуються з ХVІ по ХХ століття; велика колекція військових і спортивних гвинтівок з ХVІ по ХVІІІ століття; музичні інструменти та оригінальні партитури і рукописи Бетховена і Моцарта.

Ніяке відвідування Празького Граду не буде повноцінним без відвідування концерту класичної музики в красиво оформленій для цього бароковій концертній залі Лобковцицького палацу. Широка програма сольних і ансамблевих творів представлена щодня о 13:00. У програмі представлені твори великих композиторів епохи бароко: Баха і Вівальді, Моцарта і Бетховена та великих чеських композиторів ХІХ століття, Дворжака і Сметани. Концерт триває одну годину, щодня з 13:00 до 14:00. Зала вміщує 100 чоловік.

Pražský hrad, Praha 1, Česká republika. Станція метро Malostranská лінії А. Координати: 50.090893, 14.40093.

Розклад роботи: щодня, 10.00 – 18.00, каса зачиняється в 17.30.

Ціни квитків:

·         дорослі – 275 крон (€10,20);

·         діти (7-15 років)/студенти/пенсіонери – 200 крон (€7,50);

·         сімейний квиток (2 дорослих + 2 дітей) – 690 крон (€26,00);

·         комбінований квиток (музей + полуденний класичний концерт) – 590 крон (€22,00).

Аудіогіди надаються наступними мовами: англійською, чеською, французькою, німецькою, італійською, японською, російською та іспанською. Аудіогід безкоштовний.