Сам собі Мандрівник

Якщо бажаєш, щоб вийшло добре - зроби Сам

Празький град. Королівський літній палац

Královský letohrádek

Королівський літній палац був побудований Фердинандом I разом з королівським садом. Але та, для кого цей палац будувався, так і не змогла побачити та оцінити його краси та витонченості. Королева Анна Ягеллонка померла під час народження 15-ї дитини. А збудований у 1563 році палац почали називати на есть королеви, для якої його створювали.

Літній Палац знаходиться у східній частині Королівського саду та був призначений для використання в якості місця для розваг королівського двору, а також для підвищення задоволення від перебування в саду. Архітектурним стилем палацу вважається Волоський Ренесанс, хоча і з’явився завдяки італійським будівельникам.

Декорування палацу надзвичайно багате. Тут і вісімдесятисантиметровий декоративний фриз з вирізаними фігурами, і неймовірні тридцять шість колонн зовнішніх аркад, прикрашених тосканськими капітелями, і сто чотирнадцять рельєфів на стінах, що ілюструють міфологічні сцени та сцени полювань і воєн. На одному з рельєфів можна побачити фігуру короля Фердинанда, який вручає квітку своїй дружині, коханій Анні. Кожного відвідувача, напевно, зацікавить унікальний мідний дах палацу, котрий має форму кіля перевернутого судна і раніше був прикрашений червоними і білими смугами та кольорами символів чеського королівства.

Найбільше Літній палац використовувався імператором Рудольфом II, який на першому поверсі організував астрономічну обсерваторію. Тут працювали декілька відомих астрономів, таких як Тихо Браге та Йоханес Кеплер. Імператор часто навідувався до обсерваторії, та навіть, після втрати свого королівського титулу, помер тут у 1612 році.

Наприкінці ХVIII століття Літній палац був переданий у розпорядження австрійської армії, котра використовувала його як артилерійську майстерню. А у 1836 році палац знов відремонтували для створення картинної галереї. Під час цієї реконструкції палац отримав прекрасні класичні монументальні сходи та, з 1851 по 1965 роки, настінний живопис на теми чеської історії, як прикраса зали першого поверху.

Нині в Королівському Літньому палаці проводяться періодичні виставки художньої творчості та художніх ремесел. Прямо перед палацом розбитий симпатичний сквер, центральним елементом якого є Співаючий фонтан. Краплі води, що падають на його бронзову чашу, видають особливий, мелодійний звук. За це фонтан і отримав свою назву. Однак, щоб почути його спів, потрібно наблизити вухо максимально близько до чаші. У центрі фонтану зображений пастух і захисник грецьких лісів і джерел - бог Пан, а у верхній частині знаодиться фігура волинщика.

Pražský hrad, Praha 1, Česká republika. Станція метро Malostranská лінії А. Координати: 50.090893, 14.40093.

Палац не має сталої експозиції та відкритий тільки під час періодичних виставок.