Сам собі Мандрівник

Якщо бажаєш, щоб вийшло добре - зроби Сам

Прага. Національна галерея. Палац Кінських

Palác Kinských

У 1843 році в цьому палаці народилася Берта Зуттнер-Кінскі, котра першою в світі отримала Нобелівську премію миру. 25 лютого 1948 року, виступом Клемента Готвальда з балкону палацу, почався переворот у Чехословаччині, котрий затвердив у країні владу комуністів на наступних 50 років. Крім цих, будівля палацу Кінських на Староміській площі була свідком багатьох історичних подій, а нині тут розташована резиденція Національної галереї в Празі.

Будівля в стилі рококо з багатою ліпниною і скульптурним декором була побудована в період 1755 - 1765 років для Яна Арношт Гольця на місці старих готичних будинків з назвами: «У старої міняйли» і «Біля Королівського престолу». У 1768 році (після смерті графа Гольця) палац купив граф Франтішек Олдржих Кінський, та до 1945 року залишався у власності роду Кінських. В 1836 році відбулася загальна реконструкція резиденції, до будівлі був приєднаний будинок «У Пеханів», а інтер'єри оформлені в стилі пізнього класицизму та ампіру. Головний фасад будівлі розділяють два ризаліти, котрі завершуються трикутними фронтонами, між якими встановлені скульптури (алегорія Стихій і древніх божеств). У травні 1945 року вони були пошкоджені і в 1956 році замінені копіями.

Після реконструкції палацу 1995 - 2000 років, у його приміщеннях відкрився книжковий магазин Кафки та було створено Інформаційний центр Національної галереї, офіси якої знаходяться в задньому тракті палацу, тут розташовано кафе і музейний магазин. У передньому крилі знаходиться приміщення для проведення виставок.

У палаці на постійній основі з 2010 року знаходиться колекція мистецтв Азії та Африки, котра була перенесена із Збраславського замку. Виставка пропонує широкий огляд давнього і сучасного азійського мистецтва, відвідувачі можуть милуватися чудовими прикладами китайського архаїчного мистецтва, скульптури, буддійського тибетського мистецтва, фотографіями, танка, ісламською керамікою і металевими конструкціями, японськими гравюрами та ілюстрованими книгами, давнім і сучасним китайським живописом.

Staroměstské náměstí, Praha. Координати: 50.087805, 14.420577. Найближча станція метро – Staroměstská, лінії А

Розклад роботи:

·         вівторок – неділя: 10.00 – 18.00;

·         понеділок – вихідний.

Вартість квитків:

·         дорослий – 100 крон (€3,50);

·         пільговий (учні, студенти, пенсіонери) – 50 крон (€2,00).

 

Інші музеї Чеської Національної галереї:

Прага. Національна галерея. Шварценберзький палац;

Прага. Національна галерея. Штернберзький палац