Сам собі Мандрівник

Якщо бажаєш, щоб вийшло добре - зроби Сам

Пам'ятки Австрії. Відень. Мінорітенкірхе

Minoritenkirche.

У цій церкві знаходиться шедевр, заради якого відвідати її не те що варто – просто необхідно! Мова йде про мозаїчну копію знаменитлої фрески Леонардо да Вінчі «Таємна вечеря», оригінал якої знаходиться у міланському монастирі Санта-Марія-делла-Граціє. До нашого часу оригінал дійшов в жалюгідному стані, а от мозаїка роботи Джакомо Рафаеллі, навпаки, чудово збереглася.

Пам'ятки Австрії. Відень. Карлскірхе

 Karlskirche

У цій церкві переплелося стільки архітектурнмх стилів та впливів, починаючи від античного та закінчуючи арабським, що здається, ніби у камінні застиг різномовний хор, котрий благає Бога про порятунок від чуми. Адже церква була побудована в 1716-1737 роках за наказом імператора Карла VI, як подяка за позбавлення Австрії від епідемії чуми. Храм освячений на честь Карла Борромео, святого покровителя імператора і захисника від чуми.

Пам'ятки Австрії. Відень. Церква Святого Петра

 

Peterskirche

Найперша церква Святого Петра (від якої нічого не залишилося на сьогоднішній день) була побудована в другій половині ІV століття, на місці, де розташовується нинішня церква. Вона з'явилася шляхом перетворення казарм римського табору поселення Віндобона в однонефні зали базиліки церкви. Ця церква була найстаршою парафіяльною церквою Відня.

Пам'ятки Австрії. Відень. Палац Шенбрунн

Schloss Schönbrunn

Відвідайте колишню літню резиденцію імператриці Єлизавети, знаменитої "Сісі". Справжньою окрасою цього барочного комплексу став прекрасний парк, Пальмовий будиночок, павільйон Глорієтта і зоосад. Тут варто провести цілий день. Пройдіться залами палацу, замовивши тур з аудіогідом, киньте погляд на пишність «Залів Бергля», поблукайте парковим лабіринтом. Палац Шенбрунн, колишня літня резиденція імператорської сім'ї, відноситься до числа найкрасивіших у Європі архітектурних споруд в стилі бароко.

Пам'ятки Австрії. Відень. Палац Бельведер

Schloss Belvedere

Палац і сад принца Євгена Савойського. Побудований архітектором Хільдебрандтом. Нижній Бельведер: австрійський музей бароко (будівля 1714-1716 рр.). Верхній Бельведер: австрійська галерея (споруда 1721 - 23 рр.).

Погляньте на легендарне полотно Густава Клімта «Поцілунок», відкрийте для себе основні твори Шіле і Кокошко. І насолодіться пишністю барочного палацового ансамблю і прилеглого до нього просторого парку.

Пам'ятки Австрії. Відень. Парламент Австрії

Parlament

Дивлячись на будівлю Парламенту від Рінгштрассе, в очі, насамперед, впадає вражаючий фонтан, котрий знаходиться попереду. Його відмітною особливістю є статуя Афіни Паллади, грецької богині мудрості, стратегії, війни та миру. У правій руці вона тримає Ніку, богиню Перемоги, а в її лівиці знаходиться спис - обидва символи часто асоціюється з Афіною.