Сам собі Мандрівник

Якщо бажаєш, щоб вийшло добре - зроби Сам

Пам’ятки Італії. Рим. Художня галерея в палаццо Корсіні

 

Palazzo Corsini

Розквіт цього палаццо як в архітектурному, так і в художньому змісті відбувся завдяки діяльності справжнього «сірого» кардинала, який зумів правильно скористатися службовим становищем та заснувати колекцію, що стала основою цієї прекрасної художньої галереї. Крім цього, кардинал Корсіні відбудував та розширив старовинний палац, де його колекція нині і експонується!

 

Палаццо Корсіні у Римі

У 1730 році один з представників знатного флорентійського роду Лоренцо Корсіні був обраний Папою Римським і разом з тіарою прийняв ім'я Климент XII. Однак Лоренцо був уже в поважному віці, тому управління католицькою церквою негласно взяв на себе його племінник кардинал Нері Корсіні. Перебравшись з Флоренції в Рим, Нері придбав Віллу сім'ї Ріаріо, побудовану на початку XVI століття архітектором Браманте.

Палаццо Корсіні у Римі

 

В історії Вілли Ріаріо відомий той факт, що на цій віллі протягом 20 років проживала ексцентрична колишня королева Христина (1626-1689), яка після свого зречення від шведського престолу перебралася до Риму. В цей час на віллі збиралися видатні представники богеми Вічного міста. Тут відбувалися збори «аркадської академії» (товариство поетів і любителів мистецтва). У кімнатах, які займала королева Христина, в даний час відкрита експозиція «Sala Cristina dell'Alcova».

Палаццо Корсіні у Римі

Протягом 1730-1740 років Нері Корсіні займався реконструкцією придбаної Вілли Ріаріо, запросивши для роботи архітектора Фердінандо Фугі, який перебудував її в помпезний палаццо в стилі пізнього бароко. Пам'ятка служила римською резиденцією родини Корсіні аж до 1883 року, коли була продана державі. В цей же час була пожертвувана і велика колекція творів мистецтва сімейства Корсіні, яка стала основою для відкриття в 1892 році Галереї Корсіні. Сьогодні вона є частиною Національної галереї старовинного мистецтва.

Палаццо Корсіні у Римі

Нині в Палаццо Корсіні розміщені офіси Національної академії наук, а також Галерея Корсіні. Сади палацу, що піднімаються до Янікульського пагорба, є частиною ботанічного саду Римського університету «Ла Сап'єнца». Національна галерея античного мистецтва Палаццо Корсіні (Galleria Nazionale d'Arte Antica di Palazzo Corsini) являє собою видатне зібрання творів мистецтва, що займає один з поверхів палацу. В Галереї представлене італійське мистецтво від раннього Відродження до пізнього XVIII століття. Присутні роботи як історичного та релігійного змісту, так і пейзажі з жанровими картинами. До складу колекції входять роботи таких знаменитих художників як Рубенс, Караваджо, Пуссен і ван Дейк.

Палаццо Корсіні у Римі

Via della Lungara, 11-10, 41.893237, 12.467008

Розклад роботи:

·         середа – понеділок, 8.30 – 19.00, каса зачиняється о 18.30;

·         вівторок, 25 грудня, 1 січня, 1 травня – зачинено;

 

Квитки купуються одразу у два палаци – Барберіні та Корсіні.

Знаходиться поряд